Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Büyükşehir'de

Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Büyükşehir'de

Çeşitli programlara katılmak üzere Konya'ya gelen Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret ederek üniversiteleri hakkında bilgi verdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Eren Adataş ve beraberindeki heyetle birlikte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da üniversite-belediye işbirliğinin üst düzeyde olduğunu belirterek, üniversite öğrencilerine eğitim yardımlarının devam ettiğini, Kampus’un fiziki sorunlarının çözümü için de sürekli işbirliği içinde olduklarını vurguladı. Bu işbirliğinin karşılıklı olarak sürdürüleceğini kaydeden Başkan Akyürek, önemli olanın sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek olduğunu da ifade etti.

Lefke Avrupa Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu ise, üniversitelerinin 400 yıllık tarihi mirasın üzerine 18 yıl önce kurulduğunu belirterek, 2 yıldır devam eden çalışmaları neticesinde Dünya Üniversiteler Birliği’ne üye olduklarını söyledi. “Çalışırsanız, koşarsanız her şeyi başarırsınız” diyen Büyükuslu, İngilizce eğitim yaptıkları üniversitede Avrupa ülkeleri ile ortak diploma verdiklerini kaydetti.

Ziyaretin sonunda Başkan Akyürek Rektör Büyükuslu’ya Mesnevi hediye ederken, Büyükuslu da Başkan Akyürek’e ipek işlemeli tablo hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;