Başkan Tahir Akyürek'in Regaip Kandili Mesajı

Başkan Tahir Akyürek'in Regaip Kandili Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 19 Temmuz 2007 Perşembe günü kutlanacak mübarek Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Akyürek'in kandil mesajı şöyle:

'Kıymetli hemşehrilerim; 19 Temmuz 2007 Perşembe günü idrak edeceğimiz Regaip Kandilinizi tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık aleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Rahmet mevsimi olarak adlandırılan üç ayların başlangıcındayız. İçerisinde 11 ayın sultanı olarak nitelendirilen Ramazan Ayı'nı da barındıran bu aylarda rahmet bereket ve mağfiret dolu anlar yaşayacağız. Toplumsal manada insanların manevi yaşantılarına çeki düzen verdikleri kulluk bilinciyle hareket ederek kendilerini Rahmet ayı Ramazan'a hazırlamaları konusunda bir ön hazırlığı barındıran bu günlerde, sevgi yardımlaşma ve dayanışma köprüleri oluşturularak bu güzelliği hep birlikte yaşayacağız.

Kıymetli hemşehrilerim; bugün insanlık aleminin en fazla ihtiyaç duyduğu evrensel sevgi barış ve kardeşlik duygusudur. İnsanın insan yapan bu niteliklerin ahlaki erdemlerin odaklandığı bir olgu olan İslam dininde , bireylerin hayatında sergilediği değişiklikle bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak ve yön verecek güçlü bir ışık ve güzel bir örnek vardır. İşte bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, yüce en istediği sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Hazreti Peygamber böylesine kutlu günlerde insanlığa verdiği tavsiyelerle maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır O'nu okumaya ve anlamaya Onun engin sevgi ve hoşgörüsüne letafet ve zarafetine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır.

Bu vesileyle mübarek üç aylar ve Regaip Kandili vesilesiyle İslam coğrafyasında devam eden zulmün ortadan kalkmasını temenni ediyor; hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Regaip Kandili'ni tebrik ediyorum.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;