10 Yeni Körüklü Otobüs Alındı

10 Yeni Körüklü Otobüs Alındı

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2003 yılının ilk iş gününde Konyalılara hizmet verecek 10 yeni otobüsü sefere koydu. 10 körüklü otobüsün sefere konulması münasebetiyle düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, ?2002?de olduğu gibi bu yılda da hizmetlerde şehir içi ulaşıma ağırlık vereceğiz. Burada şehrimize 30 yeni otobüs daha kazandıracağımızın müjdesini veriyorum. Hızımız sürecek, bizi izlemeye devam edin? dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım filosuna çevre dostu, yeşil motorlu 10 körüklü otobüs daha kazandırdı. Otobüs alımı münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Meram Belediye Başkanı Mustafa Özkan, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Şen ve Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Köseoğlu, KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, İl Meclis Üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Haşmet Okur, Salih Sedat Ersöz, Nuri Ünalan, Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Daire Başkanı İsmail Öz ve diğer Daire Başkanlarıyla pek çok davetli katıldı.

Mersedes Benz firmasından alınan otobüsler 2.5 Trilyon TL.'ye maloldu. Programda konuşan İlçe Belediye Başkanları, Konya'nın daha büyük hizmetlere layık olduğunu, Büyükşehir Belediyesi'nin de bu hizmetleri ortaya koyacak güç ve dinamizmi taşıdığını kaydettiler. Başkanlar, merkez ilçelere de sefer yapacak otobüsler için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'ya teşekkür ettiler. İlçe belediye başkanlarından sonra kürsüye gelen Başkan Mustafa Özkafa, konuşmasında Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlatılan Ulaşım Master Planıyla artık 2020 yılının Konya'sının görülebildiğini belirterek; 2002 yılında toplu ulaşıma kazandırılan 26 yeni tramvayın ulaşımı büyük ölçüde rahatlattığını yeni alınan otobüslerin ise tramvay hattı olmayan semtlerde hizmet vereceğini kaydetti. Özkafa konuşmasında şunları söyledi:

'Konyamızın 2000'li yıllara kadar ulaşım alanında birikmiş sorunlarına köklü çözümler sunacak ve Avrupa standartlarında bir şehir görünümü kazandıracak 2020 yılının ulaşımının hedeflendiği Ulaşım Master Planını tamamlattık. 2002 yılının 8. ayından itibaren şehrimizi tamamen şantiyeye çeviren kavşak çalışmalarımızı başlatarak şehir trafiğini rahatlatacak ve şehre modern bir görünüm kazandıracak katlı kavşakların yapımına başladık ve kısmet olursa bu yılın ilk 3-4 ayı içinde bunların tamamını hizmetinize açmış olacağız. İşte bu otobüslerin sefere konulmasını; yeni yollar, yeni kavşak düzenlemeleri takip edecek. İddia ediyorum ki, Büyükşehir Belediyesi, ortalama bir Büyükşehir Belediyesi'nin yapabileceklerinden çok daha fazlasını ortaya koyarak tarihi bir başarıya imza atmıştır. 6 Ayda 4 Katlı Kavşak programımızla bir rekora imza atmış bulunuyoruz. 2.5 trilyon TL.'ye malolan bu çevre dostu otobüslere Allah'ın izniyle yeni 30 otobüsü daha ekleyeceğiz. Kimsenin kuşkusu olmasın. Hızımız sürecek, bizi izlemeye devam edin'.

Basın Kuruluşları için;