SOKAK KÖŞELERİNE MONTAJI YAPILACAK DİREKLİ YÖN LEVHALARININ ÖZELLİKLERİ

 

Direkler, zemin üstü 2,5 metre boyunda, et kalınlığı 3 mm iç çapları 51 mm ebatlarında olup sıcak daldırma yöntemiyle galvanizlenmiş borudan, üst ucu elektrostatik boyalı alüminyum başlıkla kapatılmış olup, tabanı 20x20x0,8 cm ebatlarında taban saçı ile beraber ankrajlı sisteme monte edilecek, zemin üstü betonla kapatılacaktır. Toprak-Kilitli Taş zeminde ise 40x40x50 cm.lik 250 dozlu betona aynı özelliklerdeki ankrajlı sistem monte edilecektir. (zemin sağlam ise çelik dubelleme yolu ile zemin sağlam değil ise 40x40x50 cm ebatlarında kazılacak çukura beton dökülüp ankraj vidalarının sabitlenmesi ile monte edilecektir). Direk rengi İdarenin görüşü doğrultusunda istenen renkte olup elektrostatik toz boya ile boyanacaktır.

   

Levhalar 20 x 50 cm. ebadında 2 mm kalınlığında alüminyum plaka olup, üzeri elektrostatik boya ile boyanacaktır.

Levhalar direklere elektrostatik boyalı alüminyum çift kelepçe ile bağlı,(bu maksatla gerekli miktarda delikler delinmiş olmalı) sokağın yönünü gösterecek şekilde oklu ve çift taraflı yazılı olacaktır.

Levha üzerindeki yazılar, rakamlar normal performanslı (7 yıl dayanımlı) beyaz reflektif folyodan bilgisayarda yazılarak kesilecek, tabelanın üzerine yapıştırılacaktır.

Levhalar rengi, çift taraflı olarak elektrostatik lacivert toz boya olacaktır.

Levhalar üzerine cadde ve sokak isimleri kısaltma yapılmadan üst satıra isim, alt satıra ise sokak, cadde, çıkmaz vb. kelimeleri yazılacaktır

Levhaların sol alt köşesinde sokağın tek numaraları, sağ alt köşesinde çift numaraları yazılacaktır. Tanıtım numaraları yukarıda belirtilen folyo özelliklerinde idarenin belirlediği boyutta ve renkte olacak tabelaların sol alt üst köşesine iliştirilecektir. Tanıtım numaralarına ait liste idare tarafından verilecektir.

Levhaların çevresine 1cm. kalınlığında bordür çekilecektir. Levha üzerindeki logolar ve bordür serigrafi ile basılacaktır. Tabelalarda kullanılacak yazı tip ve boyutları ve diğer detaylar İdarenin görüşü doğrultusunda belirlenecektir.

Levhalar üzerindeki Konya Büyükşehir Belediyesi Logosu etrafında “Konya Büyükşehir Belediyesi” yazısı ile birlikte yapılacaktır.

Arazide bulunan adresi gösteren direk tipinde olan eski yön levha ve direkleri yüklenici tarafından sökülerek yerine yenisi monte edilecektir.