TARIMSAL EĞİTİM FAALİYETLERİ


Proje Kategorisi:
Kırsal Kalkınma
Proje Aşaması:
Devam Ediyor
Proje Açıklaması:

Kırsal kesimlerde kalkınmayı artırmak üzere çiftçi eğitimlerine büyük önem veren Konya Büyükşehir Belediyemiz, 31 ilçenin tamamında Tarımsal Eğitim Faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Tarıma ve tarımsal üretime büyük katkı sağlayan Konya Büyükşehir Belediyemiz, bu kapsamda devam eden desteklerin yanında tarımsal eğitim faaliyetlerini de aralıksız sürdürmektedir.

Çiftçilerin daha bilinçli, yüksek verim ve kalitede üretim yapmalarını sağlamak ve güvenli gıda üretimine destek olmak amacıyla çeşitli konularda Tarımsal Eğitim Faaliyetleri düzenlemektedir.

Konya çiftçisinin bilgi, beceri ve üretim kabiliyetleri ile ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla düzenlenen tarımsal eğitimler kapsamında çiftçilere yerinde, teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Düzenlenen eğitimler şu konulardan oluşmaktadır:

Arı Yetiştiriciliği, Organik Bal Üretimi, Bilinçli Gıda Tüketimi, Doğal Sabun Yapımı, Gıda Muhafaza Metotları, Güvenli Kesim Sağlıklı Tüketim, Kırsaldan Kente Güvenli Gıda, Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Modern Bağcılık ve Yüksek Sistemlerin Kurulumu, Modern Meyvecilik, Modern Sulama Sistemleri, Organik Tarım ve Çilek Yetiştiriciliği, Sebze Yetiştiriciliği, Hijyen, Süt Sığırcılığında Bakım ve Beslenme, Tıbbi ve Aromatik Bitki. 

Proje Görselleri