GENÇ KOMEK


Proje Kategorisi:
Gençlik-Eğitim
Proje Aşaması:
Tamamlandı
Proje Açıklaması:

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde yüz yüze ve uzaktan eğitimlerle hizmet veren Genç KOMEK, gençlerimizin eğitimi, öğrenimi, gelişimi için önemli projelerimiz arasında yer almaktadır. Gençler bu proje kapsamında hem eğitim ve öğrenim görürken hem de çeşitli etkililerle de eğlenmeleri sağlanmaktadır.

Genç KOMEK’te gerçekleşen çalışmalar şu şekildedir:

GENÇ KOMEK YAZ OKULU 

Genç KOMEK Yaz Okulu’nda 7-14 yaş arası öğrenciler yüz yüze ve çevrim içi eğitimlerle eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşamaktadır. Genç KOMEK Yaz Okulunda 709 öğretmeniyle; Kur’an-ı Kerim, değerler eğitimi, resim, İngilizce, işaret dili, oyun temelli matematik, tiyatral etkinlik, algoritma, etkileşimli ve hızlı okuma, akıl ve zekâ oyunları, ip sanatı, kodlama, el işi teknikleri, geleneksel oyunlar, bilgisayar destekli görsel tasarım, etamin, sketchup, makrome ve el sanatları dersleri işlenmektedir.

BALKANLAR GENÇ KOMEK 

Proje kapsamında; yaz döneminde Bosna Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya’da hem yüz yüze hem de çevrim içi eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerde; Kur’an-ı Kerim ve değerler eğitimi, el sanatları, spor, sosyal etkinlikler, gezi programları öğrenciler için hazırlanan eğitim programları yer almaktadır.

ENGELSİZ GENÇ KOMEK 

Özel eğitim öğrencilerinin zihinsel ve bedensel gelişimlerini sağlamak ve sosyal hayata adaptasyonlarını oluşturmak amacıyla Engelsiz Genç KOMEK ismiyle faaliyetlerine başlamıştır.

ÇEVRİM DIŞI GENÇ KOMEK

Çevrim dışı verilecek dersler için Türkçe derslerin yanı sıra İngilizce ve Arapça çevirilerin yapıldığı Genç KOMEK’te yabancı öğrencilerin de Genç KOMEK derslerinden faydalanmasını sağlamak için planlamalar yapıldı. İngilizce ve Arapça seslendirmeyle el sanatları, resim, kişisel gelişim, bilişim teknolojileri alanlarında kendilerini geliştirmek isteyen yabancı ve yurt dışında yaşayan tüm öğrenciler de Genç KOMEK'ten faydalanabilecek.

YÜZME ETKİNLİKLERİ

Genç KOMEK Yaz Okulu’na kayıt yaptıran öğrencilere yüzme etkinlikleri de planlandı. 27’si kurs merkezi, 2’si özel havuz olmak üzere toplamda 29 havuzda yapılacak yüzme etkinliği gençlerimizin hizmetindedir.

Proje Görselleri