BİLGEHANELER


Proje Kategorisi:
Gençlik-Eğitim
Proje Aşaması:
Devam Ediyor
Proje Açıklaması:

Bilgehaneler, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin çocuklarının çok yönlü gelişimlerine, milli manevi eğitimler, ders destek programları, etkinlikler ve atölyeler ile katkı sunacak çalışmalar yürütmek amacıyla hizmet sunulmuştur.

Hizmete açıldığından bu yana; 4. sınıftan 8. sınıfa kadar toplamda 25 bin 526 öğrenciye ücretsiz hizmet sağlayan Bilgehanelerin sayısı merkezde 11, ilçelerde 6 olmak üzere toplamda 17’ye ulaşmıştır. 2024 yılına kadar bu sayının 25’e ulaşması ve toplamda 60 bin öğrenciye hizmet verilmesi hedeflenmektedir.

Bilgehanelerin hedefi; şehrimizin çocuklarının, kendilerini bekleyen dünyanın bilimsel ve teknolojik gelişimlerine açık, yaşadıkları toplumun değerlerine duyarlı, bulunduğu çağa örnek ve önder olmaya talip ve kendilerini her ortamda özgürce ifade edebilen erdemli nesiller olarak yetişmelerine imkân sağlamaktır.

Bilgehaneler, ülkemizin geleceğine yön verecek olan çocuklarımızın formel eğitim dışında kalan zamanlarını kaliteli ve verimli planlayarak, yenilikçi ve teknolojik alt yapıya sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmelerden haberdar, nicelikten öte niteliği önemseyen, estetik bakış açısı olan, öz güvenli, eleştirel düşünceye açık, bilgi, değer ve eylem bütünlüğü içerisinde hareket eden, gelenek ve modern yaşam formları arasında entelektüel bir duruşa sahip olmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Proje Görselleri