KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Bilgehane Öğrencileri Yarıyıl Tatillerini Verimli Geçiriyor

Bilgehane Öğrencileri Yarıyıl Tatillerini Verimli Geçiriyor

04.02.2021 11:57
Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehaneler, yeni tip koronavirüs nedeniyle yarıyıl tatilinde de öğrencilerin evlerine misafir oluyor. Uzaktan eğitimle hazırlanan birbirinden eğlenceli atölye çalışmaları, konu tekrarları, soru çözümleri ve ödüllü deneme sınavlarına katılan öğrenciler dolu dolu bir yarıyıl tatili geçiriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik faaliyetlerinden olan Bilgehaneler, yarıyıl tatili döneminde de Konyalı öğrencileri yalnız bırakmıyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitimle çevrimiçi olarak öğrencilerin evlerine misafir olan Bilgehanelerde, dönem arası kampında Bilim Atölyesi kapsamında 5. ve 6. sınıflara yönelik bilimsel, eğlenceli ve öğretici etkinlikler sunuluyor.

Ayrıca 4’üncü, 7’inci ve 8’inci sınıflara yönelik Kur’an-ı Kerim, Siyer, İlmihal derslerinin yanı sıra drama ve zarafet atölyeleri; yine Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek 8. sınıf öğrencilerine; Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe, İnkılap Tarihi, Din Kültürü, Yabancı Dil (İngilizce) ders tekrarları veriliyor. Dördüncü sınıflar için hafızlık hazırlık ve Arapça dersleri ile birlikte Başarı Atölyesi ile de sınav başarısına yönelik PDR eğitimleri devam ediyor.

Öğrenciler, eğlenceli atölye çalışmaları, konu tekrarları, soru çözümleri ve ödüllü deneme sınavları ile yarıyıl tatillerini dolu dolu geçiriyor.