KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay, Yesevi Sohbetleri’nde Gençlere Seslendi: “Daha Çok Çalışacağız”

Başkan Altay, Yesevi Sohbetleri’nde Gençlere Seslendi: “Daha Çok Çalışacağız”

30.12.2018 12:44
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Alperen Ocakları’nda düzenlenen Yesevi Sohbetleri’nde gençlerle bir araya geldi. Türkiye ve dünyadaki gelişmeler ile gençlerin bu süreçteki öneminin ele alındığı programda konuşan Başkan Altay, “Çok çalışmalı ve gayret etmeliyiz. Ayrışmalardan uzaklaşarak farklılıkları bir güzellik olarak kabul etmeli, kucaklayıcı ve hoşgörülü olmalıyız. Bize bizden başka dost yok” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Alperen Ocakları tarafından düzenlenen Yesevi Sohbetleri’nde gençlerle bir araya geldi.

Alperen Ocakları İl Başkanlığı’nda gerçekleşen programda gençlerin böyle ortamlarda bir araya gelmelerini önemsediklerini belirten Başkan Altay, “Hepinizin bir derdi var ki buradasınız ve bu çok önemli. Ama yetmiyor daha çok çalışmalı ve gayret etmelisiniz. Şanlı bir geçmişimiz var ama gelecek projeksiyonu çizip ona göre hareket etmeniz çok daha önemli” dedi.

KUCAKLAYICI VE HOŞGÖRÜLÜ OLMALIYIZ

Ayrıştırmalardan uzaklaşarak farklılıkları bir güzellik olarak kabul etmenin önemine değinen Başkan Altay, “Kucaklayıcı ve hoşgörülü olmalıyız. Bize bizden başka dost yok. Dünya ve bölge bir dönüşüm ve değişim sürecinde. Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de hatta Yunanistan’da yaşananlara bir bakın, eğer ayakta durmayı başaramazsak hiçbirimizin yaşama hakkı olmayacak. Önce bir olup beraber olup ayakta durmayı başarabilmeli ve üretmeliyiz. Batı’nın ülkemize olan bakışı ortada. Gezi olaylarında ülkemize yönelik tavrı gördünüz. Çok daha büyük olaylar Fransa’da yaşandı. Ama uluslararası aynı tepki gösterilmedi. Onun için dünyayı tanıyın, kendinizi geliştirin” diye konuştu.

HİÇBİR DÖNEMDE ÜMİTSİZ OLMADIK, OLMAYACAĞIZ

Programa katılan 23. ve 24. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, ülke olarak yoğun bir dönemden geçildiğinin altını çizerek bu süreçte gençlerin önemli roller üstlenmesi gerektiğini söyledi. Kabakcı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hiçbir dönemde ümitsiz olmadık ve olmayacağız. Kısa vadede hoşunuza gitmeyen haller sizi sizleri hiç rahatsız etmesin. Biz millet olarak çok dönemler atlattık. Bu dönemler de geçer. İnşallah gelecek Türkiye’sini hep beraber inşa edeceğiz.”

Konya Alperen Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Seyit Özcan ise gençlerle bir araya geldikleri için Başkan Uğur İbrahim Altay ve Mustafa Kabakcı’ya teşekkür ederek, Alperen Ocakları olarak gençlerle ilgili yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi.