KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
İlçelerimizin Cazibesi Gün Geçtikçe Artıyor

İlçelerimizin Cazibesi Gün Geçtikçe Artıyor

23.10.2018 12:59
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe buluşmaları kapsamında gittiği Bozkır’da yatırımları inceleyerek ilçe halkıyla buluştu. Büyükşehir Belediyesi Bozkır Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’ni de ziyaret eden Başkan Altay, son 5 yılda Bozkır’a 77 milyon lira yatırım yaptıklarını, Konya ile birlikte Bozkır’ın cazibesinin de gün geçtikçe arttığını dile getirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri kapsamında Bozkır’da vatandaşlar ve esnaflarla buluştu ilçede devam eden projeleri yerinde inceledi.

BAŞKAN ALTAY BOZKIR ESNAFI VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Bozkır programı kapsamında ilk olarak ilçe esnafını ziyaret ederek Bozkırlılarla bir araya gelen Altay, daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen, ilçenin çehresini değiştirecek Çarşamba Çayı Rekreasyon Projesi’nde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin son 5 yılda Bozkır’a 77 milyon liralık yatırım yaptığını kaydeden Başkan Altay, “Bu ziyaretimizde de hem devam eden işlerimizi hem de bitmiş projelerimizi kontrol ediyoruz. Çarşamba Çayı Rekreasyon Projemiz ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 3 milyon liralık bir yatırım ilçemizin çehresini değiştirecek ve burası bir mesire alanına dönüşecek. Konya ile birlikte Bozkır’ın cazibesi de gün geçtikçe artıyor. Hizmetlerimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KOMEK VE ASEM SOSYAL HAYATA KATKI SAĞLIYOR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Abdurrahman Tüzün, Mehmet Ümütlü ve AK Parti Bozkır İlçe Başkanı Memduh Çelmeli ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Bozkır Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’ni (ASEM) de ziyaret ederek dönem açılışını gerçekleştirdi.

Bozkır KOMEK ve ASEM’in ilçenin sosyal hayatına önemli katkılar sağladığını kaydeden Altay, Bozkır’ın bu manada şanslı olduğunu dile getirdi. Bozkır’da bine yakın kursiyerin KOMEK ve ASEM faaliyetlerinden yararlandığını kaydeden Altay, “Yapılan tesislerimizin bu kadar yoğun bir şekilde kullanılıyor olması aslında yapılan işin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Tesislerimizden faydalanan kardeşlerimize en iyi hizmeti sunmaya gayret ediyoruz. Yeni Büyükşehir Yasası’nın en büyük faydalarından birisi KOMEK ve ASEM’lerdir. Burada KOMEK’te meslek edindirme kurslarımız, ASEM’lerde de spor ve yüzme dâhil birçok branşta eğitimler veriyoruz. İnşallah bu hizmetlerle ilçelerimiz de Konya’nın standardına kavuşmuş olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz’un saldırıya uğrayarak hastaneye kaldırılması üzerine Bozkır programını yarıda keserek Konya’ya döndü. Altay, Oğuz’u tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.