KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir Zabıta Ekipleri Denetimlerine Devam Ediyor

Büyükşehir Zabıta Ekipleri Denetimlerine Devam Ediyor

21.10.2018 11:15
Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi ve haksız rekabetin önüne geçilmesi amacıyla işyerlerine yönelik denetimlerini artırarak sürdürüyor.

Vatandaşların huzur ve refahı ile kamu düzeni için birçok uygulama yürüten Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, esnaf denetimlerini arttırarak sürdürüyor.

Son aylardaki fahiş fiyat artışları ve etiketsiz ürün satışının yarı sıra logo kullanımı denetimlerini, 6502 sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanun ile 6585 sayılı Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde sıklaştıran Büyükşehir Zabıta Ekipleri, denetimlerin yanı sıra esnafa yönelik bilgilendirme çalışması da yürütüyor.

Vatandaşın mağduriyetlerinin önlenmesi ve haksız rekabetin önüne geçilmesi amacıyla yapılan denetimler, Konya İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri ve ilçe zabıta ekipleriyle birlikte gerçekleştiriliyor.

Piyasa şartları dışında davranan işyerleri hakkında tutanak tutan ve ceza kesen Zabıta ekipleri, denetimlerde esnafların ruhsat belgelerini ve satılan ürünlerin sağlık açısından uygunluğunu da kontrol ediyor. Büyükşehir Zatıba, vatandaşların mağduriyetlerinin önlenmesi ve haksız rekabetin önüne geçilmesi amacıyla denetimlerini sürdürecek.