KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay: İlçelerimizin Çehresini Değiştirecek Yatırımlar Yapıyoruz

Başkan Altay: İlçelerimizin Çehresini Değiştirecek Yatırımlar Yapıyoruz

15.10.2018 15:13
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli ve Halkapınar’da yatırım ve projeleri inceleyerek vatandaşlarla buluştu. Yeni Büyükşehir Yasası sonrası ilçe belediyeleri ile birlikte çok önemli yatırımlara imza attıklarını belirten Başkan Altay, “Konya’nın bu başarısında birlik ve uyum içinde çalışmak çok önemli bir etken. Konya bu manada şanslı bir şehir. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri hep birlikte ilçelerimizin çehresini değiştirecek önemli hizmetleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli ve Halkapınar’da yatırımları ve projeleri inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Altay, ilçe programı kapsamında ilk önce Halkapınar’da esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlarla buluştu.

İLÇELERE YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR

Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar ile birlikte ilçe sakinleriyle buluşan Başkan Altay, Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçelerdeki değişimden söz ederek, “Büyükşehir Belediyemizin ilçe belediyelerimizle birlikte ne kadar çok iş yaptığını en iyi sizler fark ediyorsunuz. Çünkü ilçelerimizde önemli değişiklikler oldu ve milyonlarca liralık yatırımlar gerçekleştirildi. Bir kısmı merkezi hükümetten gelen paylarla, bir kısmı da Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın ürettiği kaynaklarla yapıldı. Bugüne kadar Halkapınar’a 25 milyon liralık bir yatırım gerçekleştirildi. Daha yapacağımız çok iş var” ifadelerini kullandı.

YENİ DÖNEMDE İLÇELERİMİZİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK HİZMETLER YAPACAĞIZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mart ayında gerçekleştirilecek Yerel Yönetimler Seçimlerinin önemli olduğunu belirterek, “Bir yerde eğer bir kalkınma varsa bu uyumun neticesidir. Ne zaman sandığı vatandaşın önüne koysak vatandaşımız gereğini yaptı. Bizler de sizlere layık olabilmek için gece gündüz demeden, haftanın yedi günü, 24 saat çalışıyoruz. İnşallah gelecek çok daha güzel olacak. Bu dönem altyapı hizmetlerinin tamamlandığı bir dönem oldu. Şimdi de ilçelerimizin çehresini değiştirecek önemli hizmetleri de hep birlikte yaparız” dedi.

EREĞLİ’YE 140 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILDI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Halkapınar ziyaretinin ardından Ereğli’ye geçti. Burada Büyükşehir Belediyesi Ereğli Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’nin (ASEM) dönem açılışına katılan Başkan Altay, daha sonra ilçe esnaflarını ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak son 5 yılda Ereğli’ye 140 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Altay, şunları kaydetti: “Bu rakamın büyük bir kısmı altyapı ile ilgili. Kanalizasyon ve su ile ilgili önemli projeler hayata geçirildi. Yollar, prestij caddeler yapıldı. İçinde yüzme havuzu, sauna ve dersliklerin olduğu KOMEK ve ASEM binalarımızı yaptık. Bununla birlikte Rüstem Paşa gibi çok önemli restorasyon çalışmaları da yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülüyor. Ama daha yapacak çok işimiz var. Ereğli’ye hizmet etmek için çalışıyoruz. Konya’nın bu başarısında birlik ve uyum içinde çalışmak çok önemli bir etken. Konya bu manada şanslı bir şehir ve Büyükşehir ile ilçe belediyeleriyle birlikte hizmet üretme yeteneğimiz var.”

HÜKÜMETİMİZE DESTEK İÇİN SU FİYATINDA YÜZDE 10 İNDİRİM YAPTIK

Altay, hükümet tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na da destek verdiklerini hatırlatarak, “KOSKİ su fiyatlarında yüzde 10’luk bir indirim gerçekleştirdik. Bu sadece Konya merkezde değil tüm ilçeleri içerisine alan bir hizmet. Özellikle Ereğli’de tarımsal kalkınma için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. İnşallah Konya ve Ereğli’nin geleceği bugünden çok daha güzel olacak” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZLE EREĞLİ’YE BİRÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTIK

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven de Yeni Büyükşehir Yasası’nın ardından Büyükşehir Belediyesiyle birlikte birçok çalışma yaptıklarını kaydederek, “Büyükşehir Belediyesi KOSKİ ile birlikte hem kanalizasyon, hem de asbestli boruların değişimi gibi altyapıya yönelik maddi anlamda çok yüksek yatırımlar yaptı. Prestij caddeler, şehir konağı, mahalle yolları ve daha niceleri… Tüm bu hizmetlerin hayata geçmesinde emek gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum” dedi.

EREĞLİ ASFALT PLENTİ’NDE SADECE BU YIL 62 BİN TON ASFALT ÜRETİLDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli ziyareti kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Ereğli İtfaiye Merkezi inşaatında ve Ereğli Bölge Asfalt Plenti’nde de inceleme yaptı.

Büyükşehir Belediyesi olarak Ereğli’de birçok önemli hizmetin hayata geçtiğini kaydeden Altay, “Günlük 240 ton asfalt üretimi kapasiteli asfalt plentimizde sadece bu yıl 62 bin ton asfalt üretildi. 129 kilometre mahalle yolu yapıldı ve en önemlisi de Ereğli-İvriz arasındaki yol bu plentten üretilen sıcak asfaltla bir standarda kavuşturulmuş oldu. İnşallah ilçelerimizde hizmet ve yatırıma devam ediyoruz. 5 araçlık İtfaiye Merkezimiz de tamamlanmak üzere. Bir dahaki gelişimizde o da açılmış olacak. 2 milyon liranın üzerinde bir yatırımla o da itfaiye teşkilatımıza yakışır bir tesis olacak” diye konuştu.