KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir'den Doğanhisar'a 26 Milyon Liralık Tarımsal Destek

Büyükşehir'den Doğanhisar'a 26 Milyon Liralık Tarımsal Destek

06.10.2018 12:05
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Doğanhisar'da yatırımları inceleyerek ilçe halkı ile bir araya geldi. Bugüne kadar Doğanhisar'da önemli yatırımara imza attıklarını belirten Başkan Altay, "Doğanhisarlılara bugüne kadar sadece tarımsal alanda 26 milyon liralık destek verdik. Amacımız hem tarımsal üretime hem ekonomiye hem de yöre halkının ekonomisine katkı sağlamak" dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, vatandaş buluşmaları, yatırım incelemeleri ve çeşitli programlar için Doğanhisar ilçesini ziyaret etti.

Doğanhisar programı kapsamında ilk önce esnaf ziyaretleri yapan, istişarelerde bulunmak için vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Altay, yapımı devam eden şehir konağında da incelemelerde bulundu.

İLÇELERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe ziyaretleri yaptıklarını ve şu ana kadar 12 ilçede vatandaşla bir araya geldiklerini aktararak, “Doğanhisar’da hem yaptığımız yatırımları görelim hem de sizlerle hasbihal edelim istedik. Doğanhisar Şehir Konağımızın inşaatı başladı, mezbahanenin ihalesi yapıldı ve onun da temel açma çalışmaları sürüyor. Vatandaşlarımız ve şehrimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Bundan sonra da tüm gayretimiz buna yönelik olacak” ifadelerini kullandı.

TARIMSAL DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

İlçelerin tamamında şehir konağı yaptıklarını kaydeden Başkan Altay, şunları söyledi: "İçerisinde yüzme havuzlarının bulunduğu ve Aile Sanat ve Eğitim Merkezi hizmetinin verildiği Doğanhisar Şehir Konağımız da en kısa sürede tamamlanacak. Bir taraftan da tarımsal alanda kalkınma oluşturulması için de ciddi yatırımlar yapıyoruz. Sadece Doğanhisar'da 8 milyona yakın çilek fidesi dağıttık. Doğanhisar'a 26 milyon liraya yakın tarımsal destekte bulunduk. Bu desteklerin tamamına yakını buradaki insanların gelirlerine katkıda bulunmak amacıyla yapıldı. Biz insanlarımızın ilçelerinde yaşamalarına devam etmelerini arzuluyoruz ve bunun için de bir taraftan sosyal yaşamlarını geliştirirken diğer taraftan da öz gelirlerini arttıracak ve haneye giren geliri attırabilecek yatırımlar yapıyoruz. Sulama kooperatiflerine destekte bulunuyoruz, fide desteği veriyoruz."

GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDEKİ SON ENGELLER BUNLAR

İlçe programına katılan AK Parti Konya İl Başkanvekili Hasan Çiftçi, "Gelecek dönemlerde ülkemizde çok daha güzel şeyler olacak. Bunlar doğum sancılarıdır. Ekonomiyle, PKK ile ve daha birçok şeyle üzerimize geliyorlar. Ama bunların güçlü Türkiye önündeki son engeller olduğuna inanıyoruz. Bu engelleri de aştıktan sonra önümüzdeki yıllar Türkiye yılları olacaktır" dedi.

BÜYÜKŞEHİR İLÇEMİZE 65 MİLYON LİRA YAPTIRIM YAPTI

AK Parti Doğanhisar İlçe Başkanı Ali Öztoklu ise Büyükşehir Belediyesi'nin bugüne kadar Doğanhisar'a büyük hizmetler yaptığını kaydederek, "Büyükşehir Belediyemiz bugüne kadar ilçemize 65 milyon liralık yatırım yaptı. Sulama yatırımları, Şehir Konağı, mezbahane ve prestij cadde gibi yatırımları oldu. Ben bu vesileyle Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.