KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Ahmet Yesevi Caddesi’nin Standardı Yükseliyor

Ahmet Yesevi Caddesi’nin Standardı Yükseliyor

02.10.2018 14:16
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Ahmet Yesevi Caddesi’nde sona gelindi. Kaliteli asfaltı, refüjü, yaya ve bisiklet yollarıyla standardın yükseldiği caddede yol genişliği 30 metre oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, yapımını sürdürdüğü Ahmet Yesevi Caddesi’ndeki çalışmalarda sona yaklaştı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, toplamda 2 kilometre olan projenin asfalt kısmının 1650 metreye kadar tamamlandığını, yaya ve bisiklet yolu kısmındaki çalışmaların ise yüzde 90’ının bittiğini ifade etti.

Başkan Altay, “Ahmet Yesevi Caddesi’nde yürüttüğümüz çalışmalarımız devam ediyor. Caddede yağmur suyu hatları tamamlandı. 7 santimetre binder asfalt yaptığımız yolumuz, 5 santimetre de aşınma olarak tanzim edilecek. Yatay işaretlemeler de sinyalizasyon ekiplerimiz tarafından yapıldı. Yine yeşil alan ve tretuvar çalışmaları, Park Bahçeler ekiplerimizin gayretiyle bitme aşamasında. Yolumuzun geriye kalan 350 metrelik bölümü de en kısa sürede tamamlanarak vatandaşımızın hizmetine sunulacak ve bölge trafiği için önemli bir rahatlama sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Kelebekler Vadisi ve Beyhekim Devlet Hastanesi güzergahı gibi önemli bir noktada hizmet veren Ahmet Yesevi Caddesi’nin yol genişliği ise 30 metre oldu.