KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Güle Oynaya Camiye Gel Projesi Konya’ya Çok Yakıştı

Güle Oynaya Camiye Gel Projesi Konya’ya Çok Yakıştı

24.09.2018 11:21
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Güle Oynaya Camiye Gel Projesi kapsamında Halil Necati Coşan Camii’nde 40 gün boyunca sabah namazlarına gelerek bisiklet almaya hak kazanan çocukların bisiklet dağıtım programına katıldı. Başkan Altay, proje ile çocukların zihninde bir yaz hatırası oluşturduklarını belirterek, “Çocuklarımız camiyle cemaatle buluştu. Bu proje cemaatlerimiz için de önemli bir hatıra oldu. Böyle bir güzellik Konya’ya çok yakıştı” diyerek projede emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Güle Oynaya Camiye Gel Projesi kapsamında ilçelerin tamamlanmasının ardından merkezdeki camilerde bisiklet dağıtımı sürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, proje kapsamında Hafız Halil Necati Coşan Camii’nde bisiklet dağıtım programına katıldı.

SÜRÜCÜLERİMİZ BİRAZ DAHA HASSASİYET GÖSTERSİN

Başkan Altay, projenin en keyifli anı olan çocukların bisikletlerine kavuştukları dönemde olduklarını belirterek, projeye katılan çocuklara ve ailelerine teşekkür etti. Altay, “İlçelerimizde bisiklet dağıtımı tamamlandı. Merkezde de kurumsal hesaplarımızda ilan ettiğimiz şekilde dağıtımı sürdürüyoruz. Çocuklarımıza bisikletlerini kullanırken mutlaka kask kullanmalarını ve kurallara uymalarını tavsiye ediyoruz ama bir yandan da Konya halkımıza ve sürücülere de bir çağrıda bulunuyoruz. Şehrimizde 45 bin çocuğumuz daha artık bisiklete binecek. Çocuklarımıza öncelik versinler ve biraz daha hassasiyet göstersinler” ifadelerini kullandı.

BÖYLE BİR GÜZELLİK ANCAK KONYA’DA OLABİLİRDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, projenin bir gençlik dönüşüm projesi olduğunu vurgulayarak, bu proje ile çocukların zihninde önemli bir yaz hatırası oluşturduklarını söyledi. Başkan Altay, “Çocuklarımız cami ve cemaatle buluştu. Cemaatimiz için de önemli bir hatıra oldu. Camilerimiz, çocuk sesleri ve koşuşturmalarına alıştı. Bu görüntü de camilerimizin hayatın merkezi haline geldiğini bir kez daha göstermiş oldu. Tüm çocuklarımıza, velilerimize, müftümüz başta olmak üzere imamlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Böyle bir güzellik Konya’ya çok yakıştı. Herkesten Allah razı olsun” dedi.

KONYALI ÇOCUKLAR ÇOK ŞANSLI

Dağıtım programında Sanatçı Özhan Eren de çocukların mutluluğuna şahitlik etti. Eren, “Şimdiki çocuklar iki yönden çok şanslı. Hem hayatlarını bilinçlendirecek önemli bir projede yer aldılar hem de bisiklet kazandılar. İnşallah bu yılki 45 bin sayısı seneye 100 bin olur ve ilerleyen yıllarda da tüm Konyalı çocukları kapsar. Ben Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay’ı, çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum. İnşallah bu faaliyet Konya’da daha da büyür ve Türkiye’deki bütün şehirlere yayılır” dedi.

GÖRÜLMEMİŞ BİR ŞEY, DUYULMAMIŞ BİR HAZ

Halil Necati Coşan Camii İmam Hatibi Servet Kürem de proje içinde yer aldıkları için mutlu olduklarını kaydetti. Projeyi hayata geçiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür eden Kürem, “Gerçekten görülmemiş bir şey ve duyulmamış bir haz. Sabahları namaz kılarken Medine havası yaşadık burada. Çocuklarımız 40 gün boyunca geldiler ve bu hazzı yaşadılar. Çocuklarımız 40 günle kalmadılar ve artık cami merkezli bir hayat devam ettiriyorlar” diye konuştu.

ÇOCUKLAR DA ANNE BABALAR DA PROJEDEN DOLAYI ÇOK MUTLU

Proje dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür eden anne ve babalar, projenin çocukları kadar kendileri için de çok önemli olduğunu, çocuklarıyla birlikte namazlarını camide kıldıklarını belirttiler. Çocuklar da her sabah namazlarını camide kıldıkları için çok mutlu olduklarını, bunun yanında bisiklet kazandıkları içinse ayrı bir mutluluk yaşadıklarını söylediler.

DAĞITIM TARİHLERİ SOSYAL MEDYADAN AÇIKLANIYOR

Merkezde bisiklet almaya hak eden çocuklar için dağıtımı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, dağıtım yapılacak tarihleri ve camileri sosyal medya hesaplarından açıklıyor. Hak sahibi çocukların bisikletlerinin montajı ücretsiz olarak anlaşmalı servisler tarafından yapılıyor.