KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Bilgehane Asımın Nesli Gençlik Kampı Tamamlandı

Bilgehane Asımın Nesli Gençlik Kampı Tamamlandı

22.09.2018 15:54
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu kapsamında öğrencilere yönelik hizmet veren Bilgehanelerde Asım’ın Nesli Gençlik Kampı tamamlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında hizmete sunduğu Bilgehanelerde eğitim gören öğrenciler, yaz tatilinde çok sayıda etkinliğin yanı sıra Asımın Nesli Gençlik Kampı’na da katıldılar.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bilgehanelere kayıt yaptıran öğrencilere yönelik hem derslerine katkı sağlamaları hem de tatillerini dolu dolu geçirmeleri için etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Öğrencilerin milli ve manevi değerleri öğrenirken; spor, faaliyetleri, kültür gezileri, zeka oyunları turnuvaları, cami buluşmaları gibi çok sayıda faaliyete katıldığını kaydeden Altay, Asımın Nesli Gençlik Kampı’na da katılan öğrencilerin daha donanımlı, bilgili ve her alanda etkili olmalarına katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Mersin’deki Gençlik ve Spor Bakanlığı Yıldırım Beyazıd Gençlik Kampı’nda Asımın Nesli Gençlik Kampı’na katılan öğrenciler, Silifke gezisinin yanı sıra Cennet-Cehennem Mağarası ile Kız Kalesi’ni de görme fırsatı buldu. Sohbet programları da gerçekleştiren öğrenciler bol bol denizin tadını çıkardı. Öğrenciler ayrıca futbol, basketbol, voleybol ve okçuluk turnuvalarına da katıldı.