KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Güle Oynaya Camiye Gel Projesi Tamamlandı

Güle Oynaya Camiye Gel Projesi Tamamlandı

02.09.2018 12:01
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin tüm Türkiye’ye örnek olan “Güle Oynaya Camiye Gel” Projesi tamamlandı. 1 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasında 40 gün sabah namazında camiye gelen 40 binden fazla çocuğu şimdi projenin ödülü olan bisiklet heyecanı sardı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bisikletlerin Konya’ya gelmeye başladığını, 5 Eylül itibariyle ilçelerde, 11 Eylül’de de merkezde dağıtımın başlayacağını belirterek, “Bu yaz camilerimiz cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle doldu. Ailelerin de çocuklarının elinden tutup camide birlikte saf tutması, bizler için ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde gerçekleştirdiği “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi tamamlandı.

Konya’nın manevi iklimine değer katan ve ülke gündeminde de kendine yer bulan proje, 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleşti. Toplamda 60 bin çocuğun kayıt yaptırdığı proje kapsamında 40 binin üzerinde çocuk, 40 gün sabah namazlarında camiye devam ederek bisiklet almaya hak kazandı.

CAMİLERİMİZİ SOSYAL HAYATIN MERKEZİ YAPMA HEDEFİNE ULAŞTIK

Proje kapsamında zaman zaman sabah namazlarında çocuklarla bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm Konya’nın son derece anlamlı olan Güle Oynaya Camiye Gel Projesi’ne büyük destek vermesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. Konya’nın belde-i muhayyere olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Konya’nın camileri bu yaz tatilinde çocuklarımızın neşe ve koşturmacası ile cıvıl cıvıl hale geldi. Sadece çocuklar değil anne ve babalar da çocuklarının ellerinden tutarak hep birlikte camilerimizde saf tuttular. Projemiz tamamlandı ama çocuklar camiye devam ediyorlar. Amacımız da tam olarak buydu. Yani camileri sosyal hayatımızın merkezi yapmak. Ben, bu vesileyle projemize ilgi gösteren çocuklarımıza, anne ve babalara, gösterdikleri hassasiyet dolayısıyla İl Müftülüğümüze ve tüm cami imamlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BİSİKLETLER KONYA’YA GELMEYE BAŞLADI

Başkan Uğur İbrahim Altay, projeye 60 bin başvuru olduğunu ve 40 binin üzerinde çocuğun camilere devam ederek bisiklet almaya hak kazandığını söyledi. Altay, “Hocalarımız kesin listeleri ilçe müftülüklerimize ulaştırıyor. İnşallah 5 Eylül’de camilerimize çocuklarımızın kimlik numaralarının ve isimlerinin bulunduğu, üzerinde hangi tür bisikletleri alacaklarının yazılı olduğu bir bilet göndereceğiz. Bu listelerle birlikte camilerde dağıtıma başlayacağız. Bisikletlerimiz şehrimize gelmeye başladı. 5 Eylül’den itibaren taşra ilçelerden başlıyoruz. 11 Eylül itibariyle de Konya merkezde dağıtıma başlayacağız. Her gün 60 camide dağıtım gerçekleştirilecek. Verdiğimiz biletlerle başvurarak çocuklarımız bisikletlerini camilerden alacak. Eğer camiye bir sebeple gidilemezse de 20 Eylül’den itibaren Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nden bisikletler alınabilecek” dedi.