KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
30 Ağustos Tek Vücut Olmuş Bir Milletin Zaferidir

30 Ağustos Tek Vücut Olmuş Bir Milletin Zaferidir

29.08.2018 13:29
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin sembolü olan 30 Ağustos’un tek vücut olmuş bir milletin zaferi olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Uğur İbrahim Altay’ın mesajı şu şekilde:

"Şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos, kahraman ordumuzun zaferlerine bir yenisini daha eklediği, milletimizin gurur günlerinden biridir. Bu zafer, tek vücut olmuş bir milletin zaferidir.

26 Ağustos 1071'de kazandığımız Malazgirt Zaferi'nden bugüne kadar geçen süreçte coğrafyamızı vatanımız haline getirdik. 26 Ağustos 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin sembolü olmuş, Anadolu'nun ebediyen Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Büyük zaferin ardından geçen yıllarda da milletçe gönül birliği ile kurup geliştirdiğimiz Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak; ekonomik, siyasi ve sosyal olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bugün de ülkemizin ilerlemesine mani olmaya çalışan tüm terör örgütlerine, ekonomik savaşla bize cephe açanlara, huzurumuza kast eden şer güçlere milletimiz tek yürek halinde en güzel cevap vermekte; bütün bunlara karşı Malazgirt ruhunu, Çanakkale ruhunu ve 30 Ağustos ruhunu her an kalbinde taşımaya devam etmektedir.

Kahraman ecdadımızın tarifi mümkün olmayan zorlukları yenen azimleri, inanmışlıkları ve kenetlenmeleri ile bize armağan ettikleri Zafer Bayramında onların aziz hatırlarını bir an olsun unutmuyoruz. İnancını ve azmini bir an olsun yitirmeden memleketin her karışını şeref ve haysiyet mücadelesi olarak görüp korumaya ant içmiş bir milletin evladı olmaktan gurur duyuyoruz.

Bu vesileyle bugün Beyşehir'de ebediyete uğurladığımız şehidimiz Piyade Er Osman Karağlı başta olmak üzere vatan savunmasında şehit olan bütün kahramanlarımızı rahmet ve şükran ile yâd ediyor, gazilerimizi minnet ile anıyorum. Tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyorum.”