KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Zabıta’ya Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitimi

Zabıta’ya Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitimi

19.08.2018 10:45
Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde “Toplumsal Olaylara Müdahale Esasları” konusunda uygulamalı çevik kuvvet temel eğitim semineri düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşa daha kaliteli hizmet verebilmek için personele yönelik eğitim seminerlerine devam ediyor.

İl Emniyet Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı işbirliğinde “Toplumsal Olaylara Müdahale Esasları” konusunda zabıta personeline yönelik olarak uygulamalı çevik kuvvet temel eğitimi semineri verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlerin ilk bölümü teorik derslerden oluştu. Söz konusu dersler arasında toplumsal olaylar ve müdahale esasları, kitle psikolojisi grup dinamiği ve öfke kontrolü, insan hakları ve orantılı güç kullanımı ile ilgili teorik bilgilerin aktarımı yer aldı.

Uygulamalı eğitim konuları arasında ise göz yaşartıcı gaz ile gaz maskelerinin kullanımı, toplumsal olaylara müdahalede uygulanan teknik, taktik ve düzenler yer aldı. Ayrıca geçmişte yaşanan toplumsal olaylar ve gaz kullanma taktiklerini konu alan videolar da zabıta personeline izletilerek söz konusu durumlarda izlenecek yöntem hakkında bilgi verildi.