KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyeleri Bayramlaştı

Büyükşehir ve Merkez İlçe Belediyeleri Bayramlaştı

27.08.2018 12:14
Konya Büyükşehir Belediyesi ile merkez ilçe belediyeleri tarafından Kurban Bayramı dönüşü ilk mesai gününde toplu bayramlaşma programı gerçekleştirildi. Vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi için bayramda nöbet tutan belediye çalışanlarına teşekkür eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik saldırıdan kurtulmak için milli üretim ve ihracatın arttırılmasının, yerli ürünler kullanmanın ve tasarruf etmenin önemine dikkat çekti. Altay, “Bağımsız ve güçlü Türkiye yolunda önümüzde hiçbir engel tanımıyoruz. Türkiye, dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olacak ve buna olan inancımız tam. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı da içinde bulunduğumuz sürecin birlik, beraberlik ve kardeşlikle atlatılacağının altını çizdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile merkez ilçe belediyeleri tarafından Kurban Bayramı dönüşü ilk mesai gününde belediye çalışanlarına yönelik bayramlaşma programı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programda yaptığı konuşmada vatandaşların sorunsuz bir bayram geçirmesi için gösterdikleri çaba dolayısıyla Büyükşehir ve ilçe belediyelerin tüm çalışanlarına teşekkür etti.

Başkan Altay, Konya olarak bayramın 4. gününde Marangozlar Sanayi Sitesi’nde bir işyerinde başlayan ve yakındaki işyerlerine de sıçrayan büyük bir yangın yaşadıklarını belirterek, “Yangına fedakârca ve cefakârca müdahale eden itfaiye teşkilatımıza, bize her türlü desteği veren ilçe belediyelerimize, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Şehrimize geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun inşallah” dedi.

BAYRAMDA 150’DEN FAZLA ÜLKEDE BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRDIK

Bayramda sadece Türkiye’de değil, dünyanın 150’den fazla ülkesinde Türkiye’den giden vatandaşlarımızın, Türklerin cömertliğini dünyaya gösterdiğini ve mazlum milletlerin Kurban Bayramı’nı yaşaması için fedakârca kurban faaliyetinde bulunduklarını kaydeden Altay, “Özellikle yurtdışında kurban faaliyetinde bulunan tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bayrağımızı dünyanın 150’den fazla ülkesinde dalgalandırarak bizleri gururlandırdılar” diye konuştu.

BİNLERCE ÇOCUĞUMUZ GELECEĞİN TÜRKİYESİNİN İŞARETİNİ VERDİ

Başkan Altay, Pazar günü Konya’nın tarihi bir gün yaşadığını da kaydederek “Güle Oynaya Camiye Gel” programı kapsamında binlerce çocuğun anne ve babalarıyla sabah namazında Mevlana Meydanı’nda bir araya geldiklerini hatırlattı. Altay, “Çocuklarımız, 947’nci yıldönümünü kutladığımız Malazgirt Zaferi’ndeki Sultan Alparslan’ın ordusunun adeta bir neferi gibi meydanda geleceğin büyük Türkiyesi’nin işaretini bizlere verdiler” ifadelerini kullandı.

BU BİR MEMLEKET MESELESİDİR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın gündeminde Türkiye’ye karşı yürütülen ekonomik operasyonlar da vardı. Türkiye’nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu, belediyeler olarak da ülkemizi geliştirmek için hep birlikte gayret ettiklerini aktaran Başkan Uğur İbrahim Altay, “Bugün dünyanın büyük bir gıptayla izlediği büyük ve kutlu yürüyüşün zamanını yaşıyoruz. Ülkemizi geliştirmek ve dünyada söz sahibi yapmak adına faaliyetler yürütüyoruz. Milli ekonomimiz ve sanayimizi güçlendiriyoruz. Bizler bunu yaparken dost bildiklerimiz ve müttefik sandıklarımız da içeriden dışarıdan bize engel olmak için ellerinden geleni yapıyor. Bugünlerde yine ekonomik bir saldırı ile karşı karşıyayız. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi bu ne Recep Tayyip Erdoğan meselesidir ne de bir AK Parti meselesidir. Bu aslında bir memleket meselesidir. Memleketimize, ülkemize ve bağımsızlığımıza yapılmış bir saldırıdır” diye konuştu.

YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLER KULLANALIM

Başkan Altay, ülke olarak söz konusu saldırıdan kurtulmak için milli üretim ve ihracatın arttırılmasının önemine dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kurtuluşumuz daha fazla üretmek, daha fazla ihracat yapmak ve ülke ekonomisini güçlendirmekten geçiyor. Bunun için de hep birlikte gayret etmemiz gerekiyor. Yerli ve milli üretimleri kullanmamız gerekiyor. Burada da kamuya çok önemli görevler düşüyor. Özellikle belediyeler olarak kullandığımız bütün ürünlerde mutlaka yerli ürünler kullanmaya dikkat etmeliyiz. Bu sadece belediye alımları için geçerli değil, tüm belediye çalışanlarımız için de geçerli. Sizlerden istirhamımız lütfen kullandığınız ürünlerde Türkiye’de üretilmiş ürünleri kullanın ve çevrenize de bunu önerin.”

BAĞIMSIZ VE GÜÇLÜ TÜRKİYE YOLUNDA HİÇBİR ENGEL TANIMIYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tasarruf etmenin de Türkiye’nin süreci atlatmasında önemli bir rol oynayacağını söyledi. Bu konuda kamunun önder ve öncü olması gerektiğinin üzerinde duran Başkan Altay, “Çünkü artık bağımsız ve güçlü Türkiye yolunda önümüzde hiçbir engel tanımıyoruz. Türkiye, dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olacak ve buna olan inancımız tam. Bunu da hep birlikte başaracağız” dedi.

Altay, 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlere hazırlandıklarını da belirterek Konya’nın yine AK Parti’ye en yüksek desteği vereceğine inandığını ifade etti.

BU SÜRECİ BİRLİK BERABERLİK VE KARDEŞLİKLE ATLATACAĞIZ

AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı da ülke olarak zor zamanlar geçirdiğimize vurgu yaptı ve bu süreçte çok daha uyanık olmamız gerektiğini söyledi. Gülay Samancı, “Bizler bugüne kadar oynanan oyunların her birini birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik ruhu ile atlattık. Bundan sonraki süreci de inşallah aynı ruhla geride bırakacağız. Hepimizin tek bir derdi şehrimize, milletimize güzel hizmetlerde bulunabilmek. Bizim derdimiz bu oldukça rabbimiz de yolumuzu her zaman açık edecektir” şeklinde konuştu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Konya İl Başkanvekili Seyit Mehmet Sümer, Karatay ve Meram Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar dernekleri ile sendika temsilcilerinin katıldığı programın sonunda protokol mensupları hep birlikte belediye çalışanlarıyla bayramlaştı.