KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Kurban Bayramı Hayırlara Vesile Olsun

Kurban Bayramı Hayırlara Vesile Olsun

19.08.2018 14:17
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında bu anlamlı günlerin Konyamız, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Kurban Bayramı bayram mesajı şöyle:

“İslam âlemi olarak bir Kurban Bayramı’nı daha kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle, bu önemli ve anlamlı günlerin Konyamız, ülkemiz, bütün İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice güzel bayramlara sağlık, afiyet ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Allah’tan temenni ediyorum.

Her bayram olması gerektiği gibi, bu bayramda da eğer varsa dargınlıkları, kırgınlıkları bu güzel vesileyle hemen yok edelim; dostlukları pekiştirelim, çocukları, yetimleri ve öksüzleri sevindirelim, yardıma ihtiyaç duyanların bayram yapabilmesine imkân sağlayalım.

Bayramların en önemli özelliklerinden birisi de kardeşlik, sevgi ve hoşgörü ortamı oluşturmasıdır. Filistin’de, Suriye’de, Irak’ta ve dünyanın daha birçok yerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimizin böyle ortamlara ihtiyaçları var. Bizler de dua ve niyazlarımızla bu ortamın oluşmasına katkı sağlamayı sürdürelim.

Bildiğiniz gibi, ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara döviz üzerinden bir de ekonomik savaş eklendi. Ülkemizin bu savaştan daha güçlü bir şekilde çıkacağına inancımız tamdır. Ülke olarak yaptığımız işler ve ortaya koyduğumuz irade birilerini rahatsız ediyor. Çünkü ülkemiz haksızlığa ve hukuksuzluğa sesini en yüksek çıkaran ülke konumunda. Bayram vesilesiyle hem bu savaşın kazanılması konusunda gösterdiğimiz iradenin hem de mazlumların sesi olma konusunda ortaya koyduğumuz iradenin aynı kararlılıkla devam edeceğini belirtmek isterim.

Belediyeler olarak, şehrimizde bayram coşkusunun hissedilebilmesi, vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamamaları için gereken tedbirleri aldık. Hemşehrilerimiz bayram tatilinde yangın ve benzeri afetlerle ilgili İtfaiye’yi 112; su, kanalizasyon, sayaç, sokak ve tatlı su çeşmeleri ile ilgili KOSKİ’yi 185, Zabıta’yı ise 265 01 93 nolu telefonlardan arayabilirler.

Bu duygularla, kurbanlarımızın Allah katında makbul olmasını diliyor, huzur ve saadet dolu bir bayram geçirmenizi Rabbimden temenni ediyorum. Hemşehrilerimin, ülkemizin ve bütün İslam aleminin bayramını kutluyorum.”