KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

Konya’nın Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

17.08.2018 10:47
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya genelinde gerçekleştirilen GENÇ KOMEK Yaz Okulu’nun ödül töreni ve final programında öğrencilerle buluştu. GENÇ KOMEK Yaz Okulu’nun Konya’nın yeni markalarından biri haline geldiğini belirten Altay, bu yaz çocuklar için düzenledikleri GENÇ KOMEK Yaz Okulu, yüzme havuzları ve Güle Oynaya Camiye Gel kampanyasına 100 binden fazla çocuğun katıldığını söyledi. Altay, “Bütün bunlar iyi bir nesil yetiştirmek adına yaptığımız faaliyetler. İnşallah Konya’nın geleceği bugünden çok daha güzel olacak” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl Konya genelinde 20 bin 762 öğrenciyle hayata geçirdiği GENÇ KOMEK Yaz Okulu’nun finali gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın katılımı ile Aliye-Hüseyin Tekbaş İlkokulu’nda düzenlenen program, GENÇ KOMEK Yaz Okulu öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

ÖNEMLİ OLAN BİRLİKTE HAREKET ETME KÜLTÜRÜNÜ OLUŞTURMAK

Salonu dolduran öğrencilere hitap eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, GENÇ KOMEK’in Konya’nın yeni bir markası haline geldiğini belirterek projenin çocuklar için çok önemli olduğunu kaydetti. Başkan Altay, “Bu yıl da 20 bin 762 çocuğumuz hem değerler eğitimi hem de sanat ve spor dalında 8 haftalık bir eğitimden geçtiler. Bu eğitimle çocuklarımıza bir taraftan bizi biz yapan değerleri anlattık, bir taraftan da sanata ve spora bir başlangıç yaptık. Bu programın önemli etkinliklerinden birisi de çocuklarımızın kendi aralarında oluşturdukları takımlar arasındaki müsabakalardı. Bugün de bunun ödül törenindeyiz. Önemli olan burada yarışmak ve çocuklarımızın birlikte hareket edebilmesi kültürünü oluşturmak. Bu manada tüm yarışmacı çocuklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

PROJELERİMİZDEN 100 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞUMUZ FAYDALANIYOR

Bu yaz çocuklar için birçok farklı etkinlikler hayata geçirdiklerini kaydeden Altay, “Bu yaz sadece GENÇ KOMEK’te değil, yüzme havuzlarında, Güle Oynaya Camiye Gel kampanyamızda 100 binden fazla çocuğumuz şu anda Büyükşehir Belediyemizde hizmet alıyor. Bütün bunlar iyi bir nesil yetiştirmek adına yaptığımız faaliyetler. İnşallah Konya’nın geleceği bugünden çok daha güzel olacak” diye konuştu.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER SERTİFİKA VE ÖDÜLLERİNİ ALDI

Başkan Altay’ın konuşmasının ardından sertifika ve ödül törenine geçildi. Törende GENÇ KOMEK Yaz Okulu’na katılan öğrenciler sertifika alırken; Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma, futbol, yakan top, satranç, kısa film ve fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programda öğrencilerden oluşan ilahi korosunun konseri, şiir dinletisi, işaret dili gösterisi de programa katılanlardan tam not aldı.

BAŞKAN ALTAY YÜZME EĞİTİMİ ALAN ÖĞRENCİLERLE DE BULUŞTU

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Gödene TOKİ Şehit Yunus Berber İlkokulu’nu da ziyaret ederek GENÇ KOMEK Yaz Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Öğrencilerin derslerine katılarak onlarla bir süre sohbet eden Başkan Altay, “Konya’da Yüzmeyen Çocuk Kalmasın” projesi kapsamında okul bahçesinde yüzme eğitimi alan öğrencilerle de bir araya geldi.