KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir, Hafızlık Öğrencilerini Ağırladı

Büyükşehir, Hafızlık Öğrencilerini Ağırladı

09.08.2018 11:02
Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’ne bağlı Amerika Diyanet Merkezi’nde eğitim gören hafızlık öğrencileri, “Kökler ve Köprülerle Anadolu” adlı proje kapsamında Konya’ya geldiler. Konya Bilim Merkezi, Mevlana Türbesi, İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi ve Kelebekler Vadisi’ni ziyaret eden öğrenciler, gördüklerinden bir hayli etkilendiklerini belirttiler.

Türkiye’nin ABD Washington Büyükelçiliği Sosyal ve Din Hizmetleri Müşavirliği’ne bağlı Amerika Diyanet Merkezi’nin “Kökler ve Köprülerle Anadolu” adlı projesi kapsamında Türkiye’ye gelen 14 hafızlık öğrencisi, Konya’yı ziyaret etti.

Öğrencilerinin Konya programının ilk durağı, Türkiye’nin ilk TÜBİTAK destekli bilim merkezi unvanına sahip Konya Bilim Merkezi oldu. Bilim Merkezi’nde gördüklerinden hayli etkilenen hafızlık öğrencileri, merkezdeki uygulamalara da katıldı.

Bilim Merkezi ziyaretinin ardından Kelebekler Vadisi’ne geçen öğrenciler, daha sonra ise Mevlana Türbesi’nde dua etti. Büyükşehir Belediyesi İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi’ni de görme fırsatı bulan öğrenciler, Çanakkale Harbi Cephesi, 1915 sonrası Konya, İstiklâl Harbi hazırlığı, savaş ve savaş sonrası Konya ve köy hayatını anlatan maketleri hayranlıkla inceledikten sonra İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’ndeki Panoramik Konya Müzesi “Konyanüma”yı ziyaret etti.

Konya’dan çok etkilendiklerini dile getiren öğrenciler, tüm Konyalılara teşekkür ettiler. Programların sonunda öğrencilere İngilizce basılan Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yayınlarının yanı sıra TRT’nin dizisi “Diriliş Ertuğrul”un börk de öğrencilere hediye edildi.