KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay, Esnaf Odalarının Başkanlarını Ziyaret Etti

Başkan Altay, Esnaf Odalarının Başkanlarını Ziyaret Etti

02.08.2018 11:00
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak ile birliğe bağlı esnaf odaları başkanlarını ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Esnaf odalarıyla düzenli olarak istişare toplantıları yapacaklarını kaydeden Altay, “Bu ziyaretimizde de daha önce yaptığımız toplantının sonuçlarını değerlendirdik. Esnafımızın da oda yönetimleriyle şehir yönetimine katılmalarını amaçlıyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak ve birliğe bağlı esnaf odalarının başkanlarını ziyaret etti.

KONYA’DAKİ BİRLİK VE DAYANIŞMA İLE İFTİHAR EDİYORUZ

İlk olarak Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, esnaf odalarının şehrin ekonomisine, istihdamına, birliğine ve dayanışmasına büyük katkı yaptığını söyledi. Hep birlikte el ele gönül gönüle Konya’nın gelişimine katkı sağlayacaklarını kaydeden Altay, “Esnaf odalarımızla düzenli olarak istişare toplantıları yapacağız. Bu ziyaretimizde de daha önce yaptığımız toplantının sonuçlarını değerlendireceğiz. Esnafımızın da oda yönetimleriyle şehir yönetimine katılmalarını amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİMİZE KATKI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak da Konya’daki birlikteliğin Türkiye’ye örnek olduğunu kaydederek, “Konya Büyükşehir Belediyemiz ile ortaya koyduğumuz bu güzel ortam ve etkileşim hem esnafımıza hem de şehrimize katkı sağlamaktadır. Bizler Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere tüm belediyelerimizle şehrimize ve insanımıza katkı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN ALTAY BİR GÜNDE 14 ODA BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, daha sonra Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Karabacak ile birlikte; Konya Şoför, Nakliyeci ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Şen, Yorgancılar, Çeyizciler, Tuhafiye, Yün ve Orloncular Odası Başkanı Ramazan Tezel, Bakkallar, Bayiler ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Feridun Göner, Tornacılar, Kaynakçılar ve Oto Tamirciler Odası Başkanı Emin Baranok, Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Aziz Güleç, Fırıncılar, Pideciler, Simitçiler, Kadayıfçılar ve Yufkacılar Odası Başkanı Vedat Honça, Demir ve Emsali Sanatkârları Odası Başkanı Mehmet Yüksel Kurt, Kahveciler, Çay Ocakları ve Büfeciler Odası Başkanı Cemal Çınardalı, Marangozlar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Dülgeroğlu, Kasaplar Odası Başkanı Davut Balbaloğlu, Bakır, Kalaycılar, Alüminyum, Züccaciye, Banyo Kazancıları, Güneş Enerjicileri ve Hırdavatçılar Odası Başkanı İbrahim Işık, Tenekeciler Odası Başkanı Fahri Uyanık, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Nevzat Kara ile Elektrikçiler Odası Başkanı Arif Yeşildaş’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundu.