KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Türkmen Öğrencilerden Büyükşehir’e Ziyaret

Türkmen Öğrencilerden Büyükşehir’e Ziyaret

02.08.2018 09:37
Türkmeneli Dernekler Federasyonu bünyesindeki Yurt Dışındaki Iraklı Doktorlar Derneği’nin organizesiyle Konya’ya gelen Iraklı Türkmen öğrenciler, Konya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Okullarında başarı gösteren 40 Iraklı Türkmen öğrenci, Türkmeneli Dernekler Federasyonu tarafından Türkiye gezisi ile ödüllendirildi.

Öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve Yurt Dışındaki Iraklı Doktorlar Derneği Başkanı Aydın Beyatlı’dan oluşan heyet, Konya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca tarafından ağırlanan konuklar, Konya ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretin sonunda Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca, günün anısına konuklarına Mesnevi takdim etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen ve 10 gün süren program kapsamında öğrenci ve öğretmenler, Konya’nın tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek bilgi aldı. Heyet, programları kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlara ziyaretler de gerçekleştirdi.