KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Toplum Merkezi’den Büyükşehir Zabıta’ya Seminer

Toplum Merkezi’den Büyükşehir Zabıta’ya Seminer

01.08.2018 16:14
Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı personeline yönelik Konya Toplum Merkezi yetkilileri tarafından; Konya’da yaşayan yerli ve yabancı halkı güçlendirmeye yönelik psiko-sosyal destek, vaka takibi, yönlendirme ve eğitim alanlarında verilen hizmetlerle ilgili seminer düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı personeline yönelik Türk Kızılayı Toplum Temelli Göç Programları Koordinatörlüğü kapsamında faaliyet gösteren Konya Toplum Merkezi yetkilileri tarafından seminer verildi.

Toplum Merkezi Proje Yöneticisi Merve Renan Türkkulu ve Gülşah Aslantürk tarafından verilen seminerde; Konya’da yaşayan yerli ve yabancı halkı güçlendirmeye yönelik psiko-sosyal destek, vaka takibi, yönlendirme ve eğitim alanlarında verilen hizmetler, toplum merkezi hizmetleri ve sahada yürütülen faaliyetler ile kurumlar arası işbirliğini geliştirmek için yapılması gerekenler anlatıldı.

Konya’da koruma altındaki Suriyeliler için yönlendirme, eğitim hizmetleri ve psiko-sosyal destek sağlayan Toplum Merkezi, Suriyelilerin meslek edinmelerinin yanı sıra yaşadıkları yerlerdeki yerel halkla iletişimlerini geliştirmelerini sağlayabilmek için oryantasyon seminerleri düzenliyor.