KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Konya Çocuk Film Festivali 120 Binden Fazla Çocuğu Ağırladı

Konya Çocuk Film Festivali 120 Binden Fazla Çocuğu Ağırladı

23.07.2018 14:49
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Çocuk Film Festivali 3 günde 120 binden fazla çocuğu ağırladı. Ücretsiz film gösterimleri, çizgi film karakterleri, bilim gösterileri ve lunaparkın yanı sıra birçok sürprizin olduğu festivalde çocuklar unutulmaz anlar yaşadı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile düzenlenen ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın katılımı ile kapılarını ziyaretçilerine açan Konya Çocuk Film Festivali bu yıl da büyük ilgi gördü.

FESTİVALE 3 GÜNDE 120 BİNDEN FAZLA ÇOCUK VE AİLESİ KATILDI

M1 Konya Alışveriş Merkezi ve Avşar Sinema Salonlarında gerçekleştirilen, birbirinden eğlenceli etkinliklerin yer aldığı ve 3 gün süren festival, 120 binden fazla çocuğa ve ailelerine unutulmaz anlar yaşattı.

BİRBİRİNDEN EĞLENCELİ ETKİNLİKLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Konya Çocuk Film Festivali’nde Emiray, Niloya, Harika Kanatlar, Elif’in Düşleri gibi çizgi film karakterlerinin tiyatroları ile çocuk şarkıları ve kısa film atölyeleri çocukların büyük beğenisini topladı.

TRT Çocuk, Diyanet Çocuk, Bilim Çocuk, Somuncu Baba, Natioanal Geographic Kids, Osmanlı Çocuk, Sincap, Semerkand, Can Kardeş, Atlas Çocuk, Konya Çocuk ve TÜBİTAK Çocuk gibi dergiler festivalde stant kurarak çocuklara ücretsiz dergi dağıttı.

YÜZME HAVUZLARI İÇİN KAYIT ALINDI

Konya Büyükşehir Belediyesi GENÇ KOMEK Yaz Okulu’nun da stant kurarak Konya’da Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın projesi için kayıtlar aldığı festivalde; Trafik Şube Müdürlüğü, Kızılay, Selçuksem gibi kurumlar da stantlarında çocukları bilgilendirdi.

Yine festival boyunca stantlar kurularak çocuklara ücretsiz lunapark ve sinema bileti, dondurma, balon, yapboz, şapka ve boyama kitapları gibi hediyeler dağıtıldı.