KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir\'den Kardeş Şehir Fes\'e Ziyaret

Büyükşehir\'den Kardeş Şehir Fes\'e Ziyaret

06.07.2018 12:19
Konya Büyükşehir Belediyesi’nden bir heyet, Sürdürülebilir Kardeş Şehir İlişkileri ve Konya Tanıtımı Çalışmaları kapsamında Fas’ın Fes şehrini ziyaret etti. Fes’de Meknes Ekonomik Forumu’na da katılan heyet, forumda şehir ekonomisinin canlanması ve kalkınması adına Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı sosyal ve fiziki belediyecilik örneklerini içeren bir de sunum gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden bir heyet, 2013 yılından bu yana kardeş şehir ilişkisi bulunan Fas’ın Fes şehrinde düzenlenen Fes Meknes Ekonomik Forumu’na katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürü Mustafa Yılmaz ve Kent Bilgi Sistemi Şube Müdürü Emrah Sert düzenlenen foruma katıldı.

Fes Meknes Ekonomik Forumu’nda belediyelerin şehir ekonomisine katkılarının yanı sıra turizm ve kültürel ilişkiler, tarım stratejileri ve yiyecek endüstrileri, akıllı şehir uygulamaları, göçmenler, Kobilerin gelişiminde yeni modeller, şehirlerarası ticaret ilişkileri konuları görüşüldü.

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyesi Heyeti, toplantıda şehir ekonomisinin canlanması ve kalkınması adına Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal ve fiziki belediyecilik örneklerini kapsayan bir sunum da gerçekleştirdi.

Fes Belediye Başkanı İdriss Azami Al İdrissi’yi de makamında ziyaret eden Konya heyeti, Başkan Uğur İbrahim Altayı’ın selamlarını Başkan İdrissi’ye ileterek Konya’nın uluslararası organizasyonlar ve kardeş şehir çalışmaları hakkında İdrissi’yi bilgilendirdi.

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Fes Belediye Başkanı İdriss Azami Al İdrissi de Konya ile kardeş şehir ilişkilerine büyük önem verdiklerini belirterek, “Hz. Mevlana ve semayı daha yakından tanımayı arzu ediyoruz. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay’a selam ve saygılarımızı iletin lütfen” dedi.