KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Sınavlar Esnasında Gürültü Yapmayalım

Sınavlar Esnasında Gürültü Yapmayalım

29.06.2018 16:12
Konya Büyükşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesinde öğrencilerin uyku düzenini etkileyecek; sınav esnasında ise konsantrasyonlarını bozacak şekilde gürültü yapılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 30 Haziran ile 1 Temmuz’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi öğrencilerin uyku düzenini etkileyecek, konsantrasyonlarını bozacak şekilde gürültü yapılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi öğrencilerimizin uyku düzenini etkileyecek, konsantrasyonlarını bozacak şekilde gürültü yapmamaları gerekmektedir. Tüm işyerlerinin ve eğlence yerlerinin bu konuda daha hassas davranmaları gerekmektedir. Çocuklarımızın geleceğinin şekilleneceği sınavlar esnasında öğrencilerin dikkat ve motivasyonunun bozulmaması, psikolojik, fizyolojik etkilerin öğrencilerimizin başarı seviyelerine etki etmemesi için, sınavların yapılacağı okul çevresinde ve caddelerde kurulan pazar yeri esnafının gürültüye neden olmamaları gerekmektedir. Ayrıca, trafikte seyreden araçların, konvoyların korna, çalgı, yüksek ses ve benzeri gürültü çıkarıcı davranışlarda bulunmamaları, sınav yapılacak okulların yakınlarındaki inşaatlarda sınav saatlerinde gürültüye sebep olabilecek çalışmalar yapılmaması gerekmektedir.”