KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Genç KOMEK Yaz Okulu Eğitimcilerine Seminer

Genç KOMEK Yaz Okulu Eğitimcilerine Seminer

27.06.2018 12:36
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 31 ilçede 20 bin öğrenci ile başlattığı Genç KOMEK Yaz Okulu’nda görev alan eğitimcilere yönelik seminer düzenledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Genç KOMEK bünyesinde Konya genelinde gerçekleştireceği Yaz Okulu başladı. Büyükşehir Belediyesi bu önemli organizasyonda görev alacak eğitimcilere yönelik bir seminer düzenledi.

KOMEK ÖĞRETEN VE ÖĞRENEN YAPILANMANIN ADIDIR

Seminerin açılışında konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, “Yetişmiş insanın tohumlarının atılması sizin elinizde. Zira çocuklarımız 7 yaşından itibaren eğitim anlamında çok önemli bir aşamaya geliyor ve bu sürecin çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Sizler her bir çocuğa o kadar ehemmiyetli davranın ki bu sizin gelecek tasavvurunuzla ilgili bir şey oluşsun. Yani öğrenerek, öğreterek ve eğlenerek işinizi yapın. Zaten KOMEK, hem öğreten hem de öğrenen bir yapılanmanın bir diğer adıdır” ifadelerini kullandı.

KOMEK TOPLUMUMUZUN REHABİLİTE MEKÂNLARI HALİNE GELDİ

KOMEK Danışmanı ve Hafız Ahmet Çalışır da KOMEK’in öneminden bahsettiği konuşmasında, “KOMEK sadece meslek edindirme kursu olmaktan çıktı. KOMEK artık çocuklarımızı hem manevi hayata hazırlamak bakımından önemli hem de sene içerisinde yaşları büyük kardeşlerimizin toplumsal rehabilite olması bakımından hayata hazırlayıcı, ailesi ile problemi olan genç kızlarımızın, gelinlerimizin, kayınvalidelerimizin, eşiyle problemi olan kardeşlerimizin rehabilite oldukları bir mekân haline geldi.”

Gün boyu devam eden seminerde Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları(KOMEK) Şube Müdürü Abdullah Kaleli Genç KOMEK’te verilecek dersler, kitaplar ve uygulamalı eğitimler hakkında bilgi verirken, Hatice Durmuş Işılak ise öğretici eğitim kılavuzu, materyal kullanımı, ders etkinliklerinin ve müfredatının uygulamaları hakkında sunum yaptı.

YAZ OKULU’NA ÖZEL EĞİTİM MATERYALLERİ HAZIRLANDI

Konya merkez ve ilçelerde toplam 71 binada eğitimlerine başlayan Genç KOMEK Yaz Okulu’nda öğrencilere Dinimiz-Değerlerimiz, Spor ve Sanat dallarında eğitimler veriliyor. Robotik Kodlama, Yabancı Diller, İleri Seviye Kur’an-ı Kerim alanlarında ihtisas eğitimlerinin de olduğu Genç KOMEK Yaz Okulu’nda öğrencilere özel tasarım sırt çantası içerisinde; tamamı özgün hazırlanan Konya Büyükşehir Belediyesi yayınlarından Elif-Ba, dua, siyer, dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim kitapları; yaş gruplarına göre genç yaz okulu kitapları ve anı defteri, hikaye kitapları spor ve sanat malzemeleri verildi.