KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Binlerce Çumralı Büyükşehir’in İftarında Buluştu

Binlerce Çumralı Büyükşehir’in İftarında Buluştu

08.06.2018 11:52
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Çumra’da düzenlenen iftar programında binlerce Çumralı kardeşlik sofralarında bir araya geldi. Büyük coşku içinde gerçekleşen iftara katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 24 Haziran seçimleri için gece gündüz demeden tüm enerjileriyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye destek olmak için çalıştıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Çumra’da organize ettiği iftar programında binlerce ilçe sakinini kardeşlik sofrasında buluşturdu.

İftar öncesinde sofraları tek tek gezerek Çumralıların Ramazanını tebrik eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kendilerinin rahat ve huzurlu bir ortamda iftar gerçekleştirdiklerini belirterek, duaların kabul olduğu iftar vaktinde vatandaşlardan tüm İslam alemi için dua istedi.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ

Bu Ramazanın Müslümanların kurtuluşuna vesile olması temennisinde bulunan Başkan Altay, “Ramazan Bayramından sonra ikinci bir bayram yaşamak için yoğun şekilde çalışıyoruz. 24 Haziran’da Türkiye çok önemli bir seçime gidiyor. Bizler de gece gündüz demeden tüm enerjimizle Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye destek olmak için çalışıyoruz” dedi.

MUTLAKA OYUNUZU KULLANIN

Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, Cumhuriyet tarihinde 24 Haziran’ın bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, “Rahmetli Erbakan hocamızın, rahmetli Türkeş’in, rahmetli Menderes’in, rahmetli Özal’ın, rahmetli Demirel’in hayali olan Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemine geçiyor Türkiye. Bu hayırlı dönüşümde hepimizin katkısı olsun. Bütün hemşerilerimiz mutlaka oyunu kullansın ve oyunu büyük Türkiye hedefine yürümek isteyenlere versin. Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarına oyumuzu kullanalım” diye konuştu.

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Selman Özboyacı, “24 Haziran akşamı inşallah bu millet ve bütün ümmet için hayırlı bir akşam olacak. İnanıyorum ki Çumralılar 24 Haziran akşamı hem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hem de AK Partimizi yalnız bırakmayacak ve en güçlü şekilde destekleyecek” şeklinde konuştu.

MAZLUM COĞRAFYALARIN UMUDU TÜRKİYE

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, bütün mazlum coğrafyaların umudunun Türkiye olduğunu söyleyerek, “Türkiye’yi sevmeyenlerse bizim gelişip kalkınmamamız için senaryo üstüne senaryo yazıyorlar. Bu ülkenin istiklali ve istikbali için gecesini gündüzüne katmış Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ekibi bu ülkenin geleceğiyle ilgili her türlü gayreti gösterecek bir çaba içindeler. Çumralı kardeşlerimin de büyük desteğiyle inşallah bunların hepsi gerçekleşecek” dedi.

Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz da “Cumhurbaşkanımızla, seçilecek milletvekillerimizle, yeni Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, il, ilçe teşkilatımızla, meclis üyelerimizle beraber daha güzel bir Çumra için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.