KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Cumhurbaşkanımızın Yanında Olmak Mazlumların Yanında Olmaktır

Cumhurbaşkanımızın Yanında Olmak Mazlumların Yanında Olmaktır

05.06.2018 12:10
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, milletvekilleri, milletvekili adayları ve teşkilat mensupları Ereğli ve Halkapınar’da vatandaşlarla buluştu. Ülkedeki birlik ruhu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldukça kimsenin bu ülkenin sırtını yere getiremeyeceğini dile getirilen programlarda 24 Haziran seçimlerinde destek istendi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay “Cumhurbaşkanımızın yanında olmak demek, dünya mazlumlarının yanında olmak demektir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, milletvekilleri, milletvekili adayları ve teşkilat mensupları ile birlikte Ereğli ve Halkapınar’a giderek Yerel Buluşma programlarına katıldı.

BU RUH VE CUMHURBAŞKANIMIZ OLDUKÇA SIRTIMIZI YERE GETİREMEZLER

Ereğli’de yoğun katılımla düzenlenen programda ilçe halkına hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Sağlıkta, ulaşımda, turizmde, hayvancılıkta eğitimde kimse 2001’e dönmek istemez. Huzur ve sükûnet içinde iftar yapamayan ülkeler, komşularımız var. İstiyorlar ki Türkiye de onlar gibi olsun. Ama bakın meydana bugün herkes burada. Bu ruh olduktan sonra bu birliktelik olduktan sonra önümüzde de Recep Tayyip Erdoğan olduktan sonra Konya’nın ve Türkiye’nin sırtını kim yere getirebilir ki?” diye konuştu.

BUGÜNE KADAR EREĞLİ’YE 150 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTIK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, eski Türkiye ve yeni Türkiye’yi karşılaştırdığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yeni Türkiye 24 Haziran’dan sonra inşallah bir şahlanışa daha geçecek. Bugüne kadar Ereğli’ye Büyükşehir Belediyemiz tarafından 150 milyon liralık bir yatırım yapılmış. Tabii hizmette sınır yok. Taş Evlerin restorasyon projesi tamamlanmak üzere. İnşallah bu yıl içinde taş koyma törenine geliriz. Ayrıca yarı olimpik yüzme havuzunun ihalesi yapıldı, temel atma töreni için hazırlıklar yapılıyor. Yeni hal yeri için de istişare ediyoruz. Bugüne kadar Ereğli çok büyük hizmetler aldı. 24 Haziran seçimlerinde de Ereğli bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en yüksek desteği verecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her zaman yanında durmaya devam ettiklerini kaydeden Altay, “Çünkü biliyoruz ki Cumhurbaşkanımızın yanında olmak Filistin’deki Fevzi el Cündi’nin yanında olmaktır, Myanmar’daki mazlumların yanında olmaktır, Sudan ve Suriye’deki yetimlerin yanında olmak demektir” diye konuştu.

YIKACAĞIZ DİYENLERE DEĞİL CUMHUR İTTİFAKI’NA DESTEK VERİN

Önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “Ben hakikaten merak ediyorum, muhalefet partisinden gelenler acaba ne diyorlar? Çünkü Türkiye’nin devasa yatırımlarıyla ilgili durdurmaktan, yıkmaktan veya kaldırmaktan bahsediyorlar. Biz ise yaptıklarımızdan ve yapacaklarımızdan bahsediyoruz. Halkımız da aradaki farkı görüyor. Yaparsa AK Parti yapar. O nedenle yapmayacağız ve durduracağız diyenlere değil, Büyük Türkiye hedefine hep birlikte yürüyeceğiz diyenlere destek vermenizi istirham ediyorum” ifadelerini kullandı.

24 HAZİRAN’DAN SONRA ŞAHLANMA DÖNEMİ BAŞLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının 16 yıl önce bir erdemliler hareketi olarak yola çıktığını ve 16 yıldır millete hizmet ettiğini kaydeden AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez konuşmasında şunları dile getirdi: “Ülkemizi bir baştan diğer başa ihya ve inşa ediyoruz. Hem ekonomi alanında hem yatırım ve projelerde AK Parti milletimize hizmet etti. Artık 24 Haziran’dan sonra şahlanma zamanı. Çünkü 24 Haziran bir dönüm noktası. Onun için Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye hep birlikte 24 Haziran’da güçlü bir destek vermemiz gerekiyor.”

MİLLETİMİZ OYNANAN OYUNUN VE TEZGÂHLARIN FARKINDA

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, geleceği daha iyi inşa edebilmek için yeni bir hükümet sistemine ihtiyaç olduğu için Cumhurbaşkanlığı sisteminin hayata geçirildiğini belirterek, “Bir yanda güçlü bir hükümet, bir taraftan da güçlü bir parlamento. Bu da güçlü bir ülkeyi ortaya koyacak. 2002’den bu yana birçok engelleme, oyun ve tezgâha rağmen Türkiye bu büyümeyi yakalamışsa demek ki bu engellemeler olmasa bulunduğumuz yerden bir kat daha ileride olacaktık. Kimse kusura bakmasın, bu millet 15 Temmuzla beraber kendi duruşunu ortaya koymuş, 24 Haziran’da da Konyamızda ve ülkemizde açık ara önde ipi göğüsleyeceğiz” dedi.

Bugüne kadar Ereğli’ye Büyükşehir Belediyesi tarafından 150 milyon lira yatırım yapıldığını hatırlatan Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven de hizmet ve desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Abdülkadir Düzen ise daha güçlü bir Türkiye için Ereğli’den bugüne kadar görülmemiş yüksek bir destek çıkması gerektiğinin altını çizdi.

Ereğli Buluşma Programı’nın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve protokol mensupları, Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu sürdürülen Rüstem Paşa Kervansarayında incelemelerde bulundu.

HALKAPINAR’DA YEREL BULUŞMA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, milletvekilleri, milletvekili adayları ve teşkilat mensupları Ereğli’nin yanı sıra Halkapınar’da da Yerel Buluşmalar Programı’na katılarak 24 Haziran için destek istediler.

İlçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği programın ardından AK Parti Halkapınar İlçe Teşkilatı’nın Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirilerek Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Saybaşı Parkı Kır Kahvesi ve Çevre Düzenleme çalışmalarının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan yatırımlar için teşekkür ederek, hem hükümetin hem de Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile ilçenin birçok probleminin çözüldüğünü dile getirdi.