KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir’den Kardeşlik İftarı

Büyükşehir’den Kardeşlik İftarı

31.05.2018 12:34
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Yetimler Günü’nde geleneksel olarak düzenlediği Kardeşlik İftarı, bu Ramazan ayında da binlerce yetim ve ailesini Mevlana Meydanı’nda bir araya getirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Yetimler Günü nedeniyle düzenlediği Kardeşlik İftarında binlerce yetim ve ailesi bir araya geldi.

YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Mevlana Meydanı’nda düzenlenen programa katılan önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, “Yetim gülerse dünya güler, yetim ağlarsa dünya ağlar. Konyamız şefkat şehridir; merhamet, sevgi, barış ve kardeşlik şehridir. Hemşehrilerimizden şunu istirham ediyoruz, bu mübarek günler vesilesiyle komşularımızın durumunu soralım, ihtiyaç sahiplerinin yanında olalım” diye konuştu.

COĞRAFYAMIZIN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN HEPİMİZİN GAYRETİNE İHTİYAÇ VAR

Bu iftarların şehrimizin bir araya gelmesine vesile olduğunu söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, “Tarih boyunca nesilden nesile devreden yardımlaşma anlayışı, bugün bizler tarafından da yaşanan yaşatılan ve gelecek nesillere taşınması gereken bir başlık. Toplumsal yaşamanın gerekliliği, bir ve beraber olmak, birlikte güçlü olmak, birbirlerinin dertleriyle dertlenmek ve hemhal olmaktır. Bizi biz yapan bunlardır. Bu değerlere sahip çıkmak, ülkemizi güçlü kılmak ve yaşadığımız bu coğrafyanın tüm dünyaya örnek olması için hepimizin gayretine ihtiyaç var. Sayın Cumhurbaşkanımız 2 Haziran’da Konya’ya şeref verecekler. Saat 14:30’da Kılıçarslan Şehir Meydanı’nda inşallah cumhurbaşkanımızı karşılayacağız. Dolu dolu ve coşku ile geçecek bir program, hem misafirimiz hem de bizler için önemli. Ben tüm hemşehrilerimizi mitingimize bekliyorum. Hep birlikte o coşkuyu yaşayalım” dedi.

24 HAZİRAN’DA DEVLET VE MİLLETİMİZ İÇİN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

24 Haziran Seçimlerinde AK Parti’nin yine Konya’dan çok güçlü bir şekilde ses vererek devlet ve millet için çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen AK Parti Konya Milletvekili Adayı Gülay Samancı, “İnşallah birlikte iri olacağız, diri olacağız ve güçlü olacağız. 2013’ten beri bu ülke üzerinde senaryolar oynanıyor. Bizler daha önce de bu senaryo, taktik ve oyunları sizlerden aldığımız güçle yıkmıştık. İnşallah bu dönemde de sizlerden aldığımız güçle yine birlikte yıkacağız” dedi.

BİR KEZ DAHA ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNİ ISPATLAMA VAKTİNDEYİZ

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Zerrin Özel, “Güçlü Türkiye, güçlü devlet, güçlü millet ve güçlü meclis için tüm oy ve desteğinizi talep ediyorum” derken; AK Parti Konya Milletvekili Adayı Osman Seçgin ise, “Böyle bir güzelliğe vesile oldukları için Büyükşehir Belediyemizi kutluyorum. Rabbim inşallah birliğimizi daim eylesin, birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin” ifadelerini kullandı.