KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Karapınar Şehir Konağı Hizmete Açıldı

Karapınar Şehir Konağı Hizmete Açıldı

30.05.2018 12:40
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karapınar Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediyecilikte asıl olanın işi ileriye götürmek olduğunu belirterek, tüm şehre hizmet etmek için hep birlikte gayret edeceklerini söyledi. Altay, Karapınarlıları 2 Haziran’daki Konya mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmaya davet etti. AK Parti Konya Milletvekilleri ve milletvekili adayları da 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Karapınarlılardan destek istediler.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karapınar Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

HEP BİRLİKTE ŞEHRİMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, törende yaptığı konuşmada bugüne kadar Karapınar’a 60 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek, “Belediyecilik, hep ileriye götürmek ve hep daha iyi şeyler yapmaktır. Bizler de Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu başarısını daha ileriye taşımak için Selçuklu’da edindiğimiz tecrübeyi Konya Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal yapısı ve gençliğin enerjisini birleştirerek tüm şehrimize hizmet etmek için hep birlikte gayret edeceğiz” dedi.

24 HAZİRAN YENİ TÜRKİYE’NİN KAPISINI AÇACAK

Ülke olarak çok önemli bir seçimin arefesinde olduklarını, bugüne kadar olduğu gibi 24 Haziran’da da Karapınar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye en yüksek oyu vereceğine inandığını kaydeden Başkan Altay, “Sayın Cumhurbaşkanımız Konya’ya özel ilgisi olan, Konya’yı seven, hepimizin ve ümmetimizin lideri. Bizler de 2 Haziran’da mitingle Konya’dan onu coşku ile 24 Haziran seçimlerine doğru mutlu bir şekilde yolcu edeceğiz. Konya her zaman gereğini yapmıştır. Çünkü Konya olarak biz, AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımıza destek vererek Filistin’deki, Myanmar’daki, Sudan ve Suriye’deki kardeşlerimize destek vermiş oluyoruz. 24 Haziran’da da Karapınar ve Konya olarak Cumhurbaşkanımıza en yüksek desteği vereceğiz. Bunun için de gece gündüz demeden çalışıyoruz. İnanıyoruz ki 24 Haziran, Yeni Türkiye’nin kapısını açacaktır” diye konuştu.

LİDER ÜLKE TÜRKİYE HEDEFLERİNE ULAŞACAĞIZ

Önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Tahir Akyürek, bugüne kadar birçok önemli yatırım ve hizmete imza attıklarını belirterek, “Belediye başkanlarımızın desteği, çalışma arkadaşlarımızın gayreti, muhtarlarımızın işbirliği ve parti teşkilatlarımızın güç vermesiyle şu anda Türkiye’de Yeni Büyükşehir Yasası uygulamasının en başarılı şekilde uygulandığı şehir Konya oldu. Cumhurbaşkanımızın yanında bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dimdik durursak emin olun 2023 hedeflerine de, 2053 hedeflerine de 2071 hedeflerine ve Lider Ülke Türkiye hedeflerine de ulaşacağız. Bütün kardeşlerimizin desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

BİZİ DOLARLA SARSMAYA ÇALIŞIYORLAR AMA BAŞARAMAYACAKLAR

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de birilerinin Türkiye’yi dolar üzerinden vurmaya çalıştığını dile getirerek, “Bugün dolarla, dövizle uğraşıyorlar ve ekonomiyi sarsmaya çalışıyorlar. Ama başaramayacaklar. Çünkü yine milletimiz buna karşı dik duruyor ve hainlere fırsat vermeyecek. Hep beraber birlik içinde Cumhurbaşkanımızın arkasında durarak 24 Haziran’da büyük bir çoğunluk ve oranla hem Cumhurbaşkanımızı seçeceğiz hem de parlamentoyu büyük bir oranla seçmiş olacağız. AK Parti’ye olan teveccüh artarak devam ediyor. Çünkü 16 yılda Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ülkemiz baştanbaşa ihya oldu. AK Parti’nin davası millet davasıdır. AK Parti’nin davası bu ülkeyi dünya ile rekabet edecek lider ülke konumuna getirme davasıdır” dedi.

İLÇEMİZ ÇOK BÜYÜK HİZMETLER ALDI

Törende son olarak söz alan Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ise Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte Büyükşehir Belediyesi ile birlikte önemli hizmetlere imza attıklarını dile getirerek, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Karapınar Şehir Konağı, dualarla hizmete açıldı ve protokol şehir konağını inceledi.