KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Bosna Hersek ve Kosova Mahallelerinde İftar Coşkusuna Ortak Olduk

Bosna Hersek ve Kosova Mahallelerinde İftar Coşkusuna Ortak Olduk

19.05.2018 13:20
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bosna Hersek ve Kosova Mahallelerinde düzenlenen iftar programlarında binlerce mahalle sakini ile buluştu. Çocuk, genç, yaşlı demeden toplumun her kesiminden vatandaşla aynı sofrada bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Başkan Altay, “Konya’ya hizmet etmek büyük bir şeref ve onurdur. İnşallah daha güzel işleri hep birlikte yaparız” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kosova ve Bosna Hersek mahallelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen mahalle iftarlarına katılarak vatandaşla bir araya geldi.

İlk olarak Kosova Mahallesi’ndeki iftarda mahalle sakinleriyle tek tek ilgilenen ve sohbet eden Altay, Ramazan’ın birlik, dostluk ve kardeşlik olduğunu, aynı sofrada bir araya gelerek de bunun yaşatıldığını dile getirdi. Altay, “Komşular birbirleriyle kaynaşıyor, mahalle olarak bir araya geliyoruz. Çoluk çocuk yaşlı genç demeden hep bir arada olmak Ramazan’ın göstergesi. Uzun süre Selçuklu Belediye Başkanı olarak birlikte olduk ve hizmet etmek nasip oldu. Bugün desteğinizle buradan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hitap etmek nasip oldu. İnşallah hep birlikte daha güzel işleri yaparız. Konya’ya hizmet etmek büyük bir şeref ve onur” dedi.

İNŞALLAH HER GÜNÜMÜZ BÖYLE OLUR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, daha sonra Bosna Hersek Mahallesinde 10 bin kişinin katılımı ile düzenlenen iftar programına geçti. Burada da mahallesi sakinleriyle sohbet ederek Ramazanlarını tebrik eden Altay, “Yaşlı, çocuk, genç demeden hep birlikte iftar ediyoruz. İnşallah her günümüz böyle güzel ve bereketli olsun. Dünyanın birçok yerinde bu rahatlıkta iftar edemeyen Müslüman kardeşlerimiz var. Dualarımızda onları da unutmayalım. Ramazan-ı Şerif’in hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah hep birlikte Kadir Gecesi’ne ve Bayrama da ulaşmayı diliyorum” diye konuştu.

BOSNA HERSEK KONYA’NIN YENİ MERKEZLERİNDEN BİRİ OLDU

Programa katılan önceki dönem Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, mahalle sakinlerinin Ramazan ayını tebrik ederek, “Konyamızda bir Ramazan-ı Şerif’i huzurla geçiriyoruz. İftarlarımız, teravihlerimiz, sahurlarımız huzur içinde geçiyor. İstanbul Yenikapı Mitinginde de yüzbinler milyonlar vardı. Bizler de Yenikapı ruhuna buradan katıldığımızı ifade ediyor hem de bu mübarek ayın ve akşamların dünya mazlumlarının kurtuluşuna vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Bosna Hersek Mahallesi’nde özellikle gençlerle iftar yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru ise bu zamana kadar ülkemize hizmet eden kadroların 24 Haziran’da istikrar ile yoluna devam diyeceğine şahit olacaklarını söyledi.

BAŞKAN ALTAY TERAVİH SONRASI VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, iftar programının ardından Selçuklu İbrahim Hakkı Konyalı Camii’nde teravih namazı sonrası cami cemaati ve mahalle sakinleriyle buluştu. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru’nun da hazır bulunduğu programda Başkan Altay, mahalle sakinlerinin Ramazanlarını tebrik etti.