KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay: “Milletimiz Gençlerimizle Güç Kazanacaktır”

Başkan Altay: “Milletimiz Gençlerimizle Güç Kazanacaktır”

18.05.2018 15:48
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, gelecek nesillerin bilinçli ve sorumluluk sahibi olmasıyla milletimizin çok daha fazla güç ve kuvvet kazanacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şöyle:

“Gençlik, milletimizin, geleceğimizin en önemli manevi varlığı, en dinamik, sarsılmaz kuvvetidir. Gençlerimiz, milli iradenin umudu olurken, bir toplumun da geleceğidir. Gelişen nesillerimizin bilinçli ve sorumluluk sahibi olması sonucu toplumumuz da güç ve kuvvet kazanacaktır.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimizi ne kadar doğru yönlendirir, ne kadar vatan-bayrak birliği içerisinde yetiştirirsek istikbalden o kadar emin olabiliriz. Bizler de umudumuzu, geleceğin aydın kuşaklarına olan inancımızı hiçbir zaman yitirmeden, var gücümüzle ve bütün desteğimizle gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nın meşalesinin yakıldığı, şanlı tarihimizin önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs’ı gençlerimize armağan etmesi, ülkemizin geleceğinin gençlerin omuzlarında yükseleceğine bir işarettir.

Yürekleri Hakk ve millet aşkı ile donatılmış gençlerimizin varlığı bizleri son derece mutlu ediyor. Gençliğimiz ülkemizin, inancımızın ve hedeflerimizin temsilcisidir. Şurası açıktır ki nasıl gençler yetiştirirsek öyle bir gelecek bizleri karşılayacak. Bizler de bu gerçeklerin bilinci ile gençlerimize, üstün makamın sadece doğruluk ve adalet olduğu inancını aşılama hedefinde olmalıyız.”