KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Selçuklu Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni Yapıldı

Selçuklu Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni Yapıldı

12.05.2018 12:58
9 yıl belediye başkanı olarak hizmet ettiği Selçuklu Belediyesi’nde başkanlığı Ahmet Pekyatırmacı'ya devreden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “İşin aslı mührü teslim etmek ama gönül rahatlığı ile teslim etmek. Hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 9 yıl belediye başkanı olarak hizmet ettiği Selçuklu Belediyesi’nde başkanlığı Ahmet Pekyatırmacı'ya devretti.

“MÜHRÜ GÖNÜL RAHATLIĞI İLE TESLİM EDİYORUM”

Belediye Meclisi’nde yapılan seçimle Selçuklu Belediye Başkanı olan Ahmet Pekyatırmacı'ya belediye mührünü teslim eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "İşin aslı mührü teslim etmek ama gönül rahatlığı ile teslim etmek. Ahmet Beyin de bu işi bizden daha iyi yapacağına olan kanaatim tamdır. Zaten birlikte çok uzun süre çalıştık ve Selçuklumuzu gayet iyi tanır. Bundan sonra da hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum. Rabbim muvaffak etsin. Hayırlı olsun inşallah" dedi.

“SELÇUKLU HİZMETLERİNİZİ UNUTMAYACAK”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a Selçuklu'ya hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "Başkanımız 9 yıl boyunca sadece Selçuklu'ya değil Konya'ya değer katan eserler bıraktı. Selçuklu bunları hiçbir zaman unutmayacak. Biz de sizden devraldığımız emaneti daha da yukarılara taşımak için gayret edeceğiz" diye konuştu.

“ALTAY SELÇUKLU'DA GÜZEL HİZMETLER BIRAKTI”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın 9 yıl boyunca Selçuklu'da güzel hizmetler ortaya koyduğunu ifade ederek, "Sadece Konya'ya değil Türkiye'nin markasına değer katacak çalışmalar yaptı. Bu şehirde yaşayan herkes buna şahittir. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Büyükşehir çalışmalarında da aynı temponun devam edeceğine inanıyoruz. Nöbeti devralan kardeşimizde bu işin yabancısı olmayan, belediyede uzun yıllar görev yapmış bir kardeşimiz. Hayırlı olsun" dedi.

Selçuklu'daki yeni dönemin hayırlı olmasını dileyen AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da "Hayırlı ve hizmette yarışmak üzere Allah yolunuzu açık etsin" dedi.

Programa Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Belediyesi Başkan Vekili Tahir Özer, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı Yöneticileri, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri katıldı.