KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Tahir Akyürek Belediye Personeli ile Vedalaştı

Tahir Akyürek Belediye Personeli ile Vedalaştı

30.04.2018 14:29
Konya’ya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Konya’ya 14 yıl hizmet ederek büyük eserler kazandıran, 24 Haziran’da yapılacak seçimler için görevinden istifa eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye çalışanlarıyla vedalaştı. 14 yılda hep birlikte büyük hizmetlere imza attıklarını dile getiren Akyürek, “Allah rızası hedefini kaybetmezsek, ihlas ve samimiyetle çalışırsak yapılamayacak hiçbir şey yoktur. Bütün bu eserleri birlikte gerçekleştirdik. Bu başarı hepimizin. Hepinizden Allah razı olsun” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mithat Büyükalim ise, “Konya’ya olan hizmetleri için; kibarlığı, nezihliği ile bizlere örnek olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve sizler adına kalben teşekkür ediyorum” dedi.

Konya’ya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 14 yıl kesintisiz hizmet eden ve şehre büyük eserler kazandıran Tahir Akyürek, 24 Haziran’da yapılacak seçimler için istifa etmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi personeli ile vedalaştı.

14 YILDA ÖNEMLİ YATIRIMLARA İMZA ATTIK

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Konyalıların ve İslam aleminin mübarek Berat Kandilini tebrik ederek konuşmasına başlayan Akyürek, 14 yıllık süreçte belediye olarak önemli misyonlar ve sorumluluklar üstlendiklerini dile getirdi.

Konya’da birçok önemli yatırıma, esere imza attıklarını kaydeden Akyürek, “Konya belediyecilik tarihinin en büyük 15-20 yatırımı sıralandığında 15 tanesi son 14 yılda yapılan Büyükşehir yatırımı olarak ortaya çıkıyor. Atıksu Arıtma Tesisi’nden Mevlana Kültür Merkezi’ne, Büyükşehir Belediye Stadyumu’ndan 10 bin kişilik Spor ve Kongre Merkezi’ne, Bilim Merkezi’nden Balık Hali’ne, 3 binden fazla bağımsız birimin restorasyonundan, neredeyse 100’e yaklaşmakta olan alt-üstgeçitlere, yeşil alan çalışmalarında 10 katını bulan artışlara, Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte ortaya çıkan ve Konyamızın tüm yerleşim yerlerinde iz bırakan ve ulaşan Büyükşehir yatırımlarına, Bölge Adliye Mahkemesi’nden Mevlana Meydanı, İl Halk Kütüphanesi, Kültürpark, Kalehan Ecdat Bahçesi, Orduevi’nin taşınması, katanersiz tramvay bakımından dünyada 3’üncü şehir olan raylı sistem yatırımımız, 72 engelsiz tramvayımız, 400’den fazla doğalgazla çalışan otobüsümüz ve daha nice yatırımla hakikaten Konya tarihine iz bırakan çalışmalara imza atmış olduk. Toplamda 7 milyar lira yatırımla Büyükşehir Belediyemiz, bu 14 yıllık süreci tamamlamış oldu” diye konuştu.

HEP BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİK

14 yıllık süreçte bütün çalışmalarını samimiyetle yürüttüklerini kaydeden Başkan Akyürek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Eğer bir konuda samimi olarak mücadele ederseniz, kararlı bir şekilde yola devam ederseniz ve Allah rızasını hedeflerseniz Cenab-ı Hakk yolları açıyor. Allah rızası hedefini kaybetmezsek, ihlas ve samimiyetle çalışırsak yapılamayacak hiçbir şey yoktur. Yeter ki hayal edilsin, düşünülsün, projelendirilsin ve takip edilsin. Bu konuda bir aksama olmazsa Konya bu hedeflere mutlaka oluşacaktır. Konya geleneğinde yapılanlarla sürekli övünmek yoktur. Onlar artık geçmişte kaldı. Bütün bu yapılanları bütün bu çalışmaları, eserleri birlikte gerçekleştirdik. Başarı hepimizin, başarı bütün belediye çalışanlarımızın. Belediye başkanından kapıdaki görevli arkadaşımıza kadar hepimizin katkısı var. Hepinizden Allah razı olsun. Hepinize şükranlarımı arz ediyorum. Bütün çalışma arkadaşlarımdan ben memnun kaldım. Haklarınızı helal edin. Benden yana hakkınız varsa ben helal ediyorum” dedi.

BAŞKAN AKYÜREK’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mithat Büyükalim ise, “Büyükşehir Belediyemizin 14 yılda yaptıklarını anlatmak saatler alır. Ancak sadece Mevlana Kültür Merkezi’nin yapılması, bitirilmesi tam bir başarı hikayesidir. Kaç bakan geldi geçti bitirilemedi ama Büyükşehir Belediye Başkanımız burayı devraldı ve 100 gün gibi bir rekor sürede burayı tamamladı. Bu bir başarı hikayesi. Beni en çok heyecanlandıran, en çok beğendiğim ve Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı olarak gördüğüm Konya Bilim Merkezi’dir. Ben bu çalışmaları ve Konya’ya olan hizmetleri için, kibarlığı, nezihliği ile bizlere örnek olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve sizler adına kalben teşekkür ediyorum, Allah razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti İl Başkan Yardımcısı Seyit Mehmet Sümer, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hasan Kılca, KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Abdülmelik Ötegen, Selim Büyükkarakurt, KOSKİ Genel Müdür Yardımcıları ve daire başkanları Tahir Akyürek’e çiçek takdim ettiler.

Başkan Akyürek, programın sonunda bütün çalışanlarla vedalaştı.