KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Arap Türk İş Adamları Derneği Heyeti Büyükşehir’i Ziyaret Etti

Arap Türk İş Adamları Derneği Heyeti Büyükşehir’i Ziyaret Etti

02.04.2018 17:06
Arap Türk İş Adamları Derneği Başkanı Cemalettin Kerim ve Arap iş adamı heyeti Konya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu ve Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen ile görüştü.

Arap Türk İş Adamları Derneği (ARTİAD) Başkanı Cemalettin Kerim ve Arap iş adamı heyeti Konya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ercan Uslu, Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen ve Dış ilişkiler Dairesi Başkanı Selim Yücel Güleç ile görüşen heyete Konya’daki yatırım olanakları ve belediye çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Tarihi ve kültürel değerlerinin yanında sanayi olarak da güçlü bir şehir olduğunu belirten Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, şehrin lojistik anlamda da önemli bir noktada bulunduğunu dile getrdi.

Belediye olarak öz kaynak üretiminde, yatırım rehberliği konusunda, üniversiteler, kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde projeler geliştirerek örnek olduklarını kaydeden Ötegen, Konya’nın yatırımcılar ve belediyeler tarafından her zaman dikkatle takip edilerek referans alındığını ifade etti.

Arap Türk İş Adamları Dernek Başkanı Cemalettin Kerim ise, derneklerinin kuruluş amacının Türkiye ve Arap ülkeleri arasında köprü vazifesi üstlenmesi olduğunu belirterek, “Bizlerin bir kısmı Türkiye’de okudu. Ben 35 yıldır Türkiye’deyim. Türkiye Arap ülkeleri için güzel bir önek. Teknolojisi gelişmiş bir ülke. Ekonomisi güçlü bir ülke. Şu anda Arap iş adamları akın akın Türkiye’ye geliyor. Türkiye’deki yatırım fırsatlarını değerlendirmek istiyor. Bu maksatla belediyeyi ziyaret ettik. Projeleri değerlendirmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Ziyaret kapsamında iş adamlarına hidroelektrik santrali, rüzgar ve güneş enerjisi yatırımları, seracılık ve gayrimenkuller hakkında detaylı sunum yapıldı.