KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Akyürek Yesevi Sohbetlerinde Gençlerle Bir Araya Geldi

Başkan Akyürek Yesevi Sohbetlerinde Gençlerle Bir Araya Geldi

25.03.2018 14:50
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Alperen Ocakları İl Başkanlığı’nca düzenlenen Yesevi Sohbetlerinde gençlerle bir araya geldi. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu vefatının 9. yılında rahmetle andıklarını kaydeden Başkan Akyürek, Yazıcıoğlu’nun milletimizin yetiştirdiği ender şahsiyetlerden biri olduğunu dile getirdi. Başkan Akyürek, gençlere zamanlarını iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde de bulunarak, ilimin beşikten mezara kadar devam ettiğini, gençlik yıllarının ise büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Alperen Ocakları Başkanlığı’na bağlı Necmettin Erbakan Üniversitesi Alperenleri tarafından düzenlenen Yesevi Sohbetleri programında gençlerle bir araya geldi.

YAZICIOĞLU BİR KANAAT ÖNDERİYDİ

Alperen Ocakları İl Başkanlığı’nda gerçekleşen programda vefatının 9’uncu yıldönümünde rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’na Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Tahir Akyürek, Yazıcıoğlu ile olan bir hatırasını da paylaştı. Akyürek, “O bir kanaat önderi idi. Milletimizin yetiştirdiği ender şahsiyetlerden birisiydi. Allah nasip etti bazı hatıralarımız oldu kendisiyle. 2007’de annesi ile hacca gittiği tarihte hac kafilesinde birlikteydik. Muttaki bir insan olduğuna, mütevekkil, tevekkül sahibi ve çok özel bir insan olduğuna biz de şahitlik etmiş olduk. Hacdan dönüş günlerine doğru yeğeninin trafik kazasında vefat ettiği haberini aldı Medine’de ve bunu annesine hiç hissettirmedi. Kendi dünyasında birkaç kişi biliyordu. Annesi yaşlıydı. Böyle de acı bir hatıra ile devam etmişti süreç. Allah rahmet eylesin. Hatırasını yaşatmak önemli. Onların çizdiği istikamette milletimize hizmet ediyor olmak da çok önemli. Cenab-ı Hakk sizlere davamıza, İslam’a, milletimize hizmet eden büyüklerimiz gibi hizmet nasip etsin” diye konuştu.

ZAMANI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRİN

Kendisine dava adamı diyen insanların öncelikle davasının ne olduğunun farkında olması gerektiğinin altını çizen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dinin öğrenilmesi, yaşanması ve yaşatılmasının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Gençlere zamanlarını iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde de bulunan Başkan Akyürek, ilimin beşikten mezara kadar devam ettiğini, gençlik yıllarının ise büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.

EN ÇOK MUTLU OLDUĞUM FAALİYET ECDAT ESERLERİNİ RESTORE ETMEK

Belediyeciliğin insanın doğumundan önce başlayan vefatından sonra da devam eden bir hizmetler bütünü olduğunu söyleyen Başkan Akyürek, makam, şan ve şerefi hedefleyen insanın her zaman kaybedeceğini dile getirdi. Allah rızası ve millete hizmet hedeflendiğinde o zaman ahiret azığının da oluşturulacağını aktaran Başkan Akyürek, “En çok mutlu olduğum, bizi en çok memnun eden faaliyet nedir diye sorarsanız, manevi bir görev olarak addettiğimiz ecdat yadigârı eserlerin restorasyonu ve yenilenmesidir. Şu anda Konyamızda 3 binden fazla cami, medrese, türbe, kümbet, sivil mimari örneğinin restorasyonunu Bedesten’de olduğu gibi yapmak nasip oldu” diye konuştu.

Konya Alperen Vakfı Ocak Başkanı Musa Karaçor ise gençlerle bir araya gelip kendilerini ziyaret ettiği için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.