Ziraat Bankası Genel Müdürü Çağlar Büyükşehir'de

Ziraat Bankası Genel Müdürü Çağlar Büyükşehir'de

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret ederek bir süre görüştü.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Konya'da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti.

Genel Müdür Çağlar ile makamında bir araya gelen Başkan Tahir Akyürek, Mevlana Yılı dolayısıyla Konya'nın birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak yıl boyunca hem Konya'da, hem de dünyanın birçok ülkesinde çeşitli etkinlikler düzenlediğini söyledi. Küresel ısınmanın tüm dünyada olduğu gibi Konya'da da tarımı olumsuz yönde etkilediğini kaydeden Başkan Akyürek, 'Sulama imkanlarının artırılması gerekirken mevcudu korumak zorunlu hale geliyor. Nisan ayında temeli atılacak olan Mavi Tünel 4 yıl içinde tamamlanarak, Göksu Nehri'nin 17 kilometrelik tünelle ovaya aktarılması Konya'ya büyük bir imkan sağlayacak' dedi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, Konya'nın bankacılık sektörü açısından önemli bir şehir olduğunu vurgulayarak, Mevlana Yılı'nda sadece kültürel değil, siyasi ve ticari organizasyonların Konya'ya çekilerek bilinirliği ve ilgiyi Konya'ya odaklamak gerektiğini ifade etti. Ziraat Bankası'nın günde 1.5 milyon insana hizmet verdiğini hatırlatan Çağlar, özellikle çiftçiyi finanse ederek büyük bir boşluğu doldurduklarını kaydetti.

Ziyaretin ardından Başkan Akyürek, Genel Müdür Çağlar'a Mesnevi ile sema figürü işlenmiş tablo hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;