ZARA Konseri

ZARA Konseri

Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak gerçekleştirilen ve 10'uncu yılını kutlayan Altınbaşak Kültür ve Sanat Etkinlikleri Zara'nın konseriyle sürdü. Yaklaşık 30 bin kişinin izlediği konserde Zara birbirinden güzel eserlerini seslendirirken, Konya'ya hayran kaldığını söyledi.

Zara : Konya çok güzel bir şehir

Altınbaşak Kültür ve Sanat Etkinlikleri'nde konser vermek üzere Konya'ya gelen sanatçı Zara, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ederek düzenledikleri etkinlikler dolayısıyla teşekkür etti. Zara, Konya'nın diğer illere oranla daha düzenli ve gelişmiş olduğunu belirtirken, şehrin tüm ilere örnek olacağına inandığını ifade etti. Başkan Akyürek, Zara'nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Konyalıların kendisini zevkle dinleyeceğini inandığını açıkladı. Başkan Akyürek, Zara'ya üzerinde çift başlı kartal figürü bulunan bakır tabak hediye etti.

Zara'dan Muhteşem Konser

Altınbaşak Kültür ve Sanat Etkinlikleri sıcak yaz akşamlarını eğlenceye dönüştürüyor. Birbirinden ünlü sanatçının katıldığı etkinliklerde dün gece sahneyi Zara aldı. Muhteşem sesi ve sözüyle Konyalıların karşısına çıkan Zara beklediğinden daha fazla ilgiyle karşılandığını açıklayarak kendisini izlemeye gelenlere konserini uzatarak teşekkür etti. Türk Halk Müziği'nin güçlü sesi Zara 2 saat süren konserinde Türk Sanat Müziğinden de eserler seslendirirken, konser esnasında bülbül kasidesi okudu.

Yaklaşık 30 bin kişinin izlediği konsere katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Altınbaşak Kültür ve Sanat Etkinliklerinin yoğun ilgi nedeniyle bir gün uzatıldığını, önümüzdeki yıllarda bu tür etkinlikleri artırarak ulusal hale getirme gayreti içine gireceklerini ifade etti. Akyürek, Türk Halk Müziği sanatçısı Zara'ya verdiği konser dolayısıyla teşekkür etti.

Fuar Kültürpark'ta gerçekleştirilen konser gece geç saatlere kadar sürdü. Yoğun ilginin olduğu konserde zaman zaman izdiham yaşandığı gözlendi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;