Zafer, Etkinliklerin Merkezi Oldu

Zafer, Etkinliklerin Merkezi Oldu

Araç trafiğine kapatıldıktan sonra Konya'da etkinliklerin merkezi haline gelen Zafer Meydanı'na halkın rağbeti her geçen gün artıyor. Rahmet Akşamları'nın devam ettiği meydanda Mimarlar Odası da bir sergi açarak etkinliklere renk kattı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından araç trafiğine kapatılan Kazım Karabekir Caddesi, özellikle Ramazan ayının gelmesiyle çeşitli etkinliklerin merkezi haline geldi.

Ramazan ayı ile birlikte rengarenk ışıklarla süslenen Zafer Meydanı'nda teravihten sonra her akşam düzenlenen Hacivat-Karagöz gösterileri ve konserler insanların ilgisini çekerken; çeşitli sivil toplum kuruluşları da etkinliklerini bu alanda düzenliyor. Son olarak Mimarlar Odası Konya Şubesi, mimarların projelerinin tanıtımı için Zafer Meydanı'nda bir sergi açtı. Meydanda eserlerini sergileyen mimarlar, vatandaşların çeşitli konulardaki sorularına cevap verdi. Sergiyi izleyen çocuklar ise, boş tualler üzerine hayallerindeki evleri çizdiler. Mimarlar Odası Konya Şube Başkanı Serdar Işık, Konya'da insanların en fazla ilgi gösterdiği Zafer Meydanı'nda düzenledikleri serginin önümüzdeki yıllarda çeşitlenerek devam edeceğini belirtti.

Etkinliklerin merkezi haline gelmesiyle esnafın memnuniyetinin de arttığı Zafer meydanı'nda Ramazan nedeniyle devam eden Rahmet Akşamları programlarını yılın her ayında çeşitli etkinlikler izleyecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;