YÜZLERCE BİSİKLETLİ, VELESBİT ŞENLİĞİ’NDE BULUŞTU

YÜZLERCE BİSİKLETLİ, VELESBİT ŞENLİĞİ’NDE BULUŞTU

Başkan Akyürek: “Konya’yı Amsterdam Gibi Bisiklet Kenti Yapacağız” Konya Büyükşehir Belediyesi, Bisiklet – Velesbit Şenliği düzenledi. Şenlik, yüzlerce bisiklet ve çevre dostunu bir araya getirdi. Atatürk Stadı’ndan başlayan, Mevlana Müzesi’nde devam eden ve Kültür Park’ta sona eren şenlikte, Alaaddin Tepesi’nin etrafında 16 turdan oluşan bir de yarış yapıldı. Yarışmada dereceye giren sporcuları altın ve madalyalarla ödüllendiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 4 bine yakın milli sporcu yetişen Konya’da, bisiklet yolları ve bisiklet parkları yaptıklarını, Konya’yı da Amsterdam gibi bisiklet kenti yapacaklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü (SAMM) tarafından Bisiklet-Velesbit Şenliği düzenlendi. Yüzlerce bisikletlinin katıldığı şenlik Atatürk Stadyumu’ndan start aldı. Bisikletliler, önce Mevlana Müzesi’ne daha sonra da Kültür Park’a ilerledi. Renkli görüntülerin oluştuğu şenlik, Kültür Park önünde düzenlenen 16 turluk yarışmayla devam etti. Yaklaşık yarım saat süren yarışmada 1.lik ve 2.liği Köy Hizmetlerispor’dan Bekir Aydilek ve Yasin Palaşahin, 3.lüğü Şekerspor’dan Bünyamin Özdemir, 4.lüğü Medaşspor’dan Hüseyin Özcan, 5.liği de, yine Köy Hizmetlerispor’dan Savaş Aytekin kazandı.

Yarışma sonrası düzenlenen ödül töreninde konuşan İl İzci Kurulu Başkana Ali Aksoy, Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Küçükbakırcı ve Remzi Ay, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e bisiklet sporuna sağladığı katkılar, yapılan bisiklet yolları ve bisiklet parkları için teşekkür ettiler.

Konya Büyükşehir belediye başkanı Tahir Akyürek de, bisiklet sporuna sağladıkları katkının artarak devam edeceğini söyleyerek, Türkiye’de en çok bisiklet kullanılan ili olan Konya’da ilk kez bisiklet yollarının yapıldığına dikkat çekti. Bisiklet parklarının da sayısının artacağını kaydeden Başkan Akyürek, yeni açılan tüm yollarda bisiklet yollarının bulunacağını açıkladı. Bisiklet yolları, parkları ve bisiklet sporunu destekleyerek Konya’yı Amsterdam gibi bir bisiklet kenti yapacaklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Akyürek, düzenlenen Bisiklet – Velesbit Şenliği’nin motivasyon artırdığını da kaydetti.

Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Bisiklet Kalkındırma Derneği Başkanı ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından yarışmada dereceye giren bisiklet koşucularına madalya ve altınları verildi.

Kura çekilişiyle 8 kişinin bisikletle ödüllendirildiği şenlik, canlı müzikle sona erdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;