Yol Çizgileri ve İşaretler İçin Uzun Ömürlü Boya Uygulanıyor

Yol Çizgileri ve İşaretler İçin Uzun Ömürlü Boya Uygulanıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde asfaltı tamamlanan tüm yollara uzun ömürlü, iki bileşenli boya ile yol çizgileri ve uyarı işaretleri yapıyor. Gece görünürlüğü yüksek olan çizgiler sürücülere güvenli yolculuk imkanı sağlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde cadde düzenlemesi tamamlanıp asfaltı yapılan tüm caddelere TS EN 1871 ve TS EN 1436 standartlarına uygun yol çizgileri yapıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, başta şehir merkezi olmak üzere asfaltı tamamlanan şehir girişlerinde son derece kaliteli yol çizgilerinin uygulandığını belirterek, çalışmalarda kullanılan boyaların yansıtma gücünün yüksek ve iki bileşenli olduğunu vurguladı.

Fiziksel ve kimyasal dayanıklılığı yüksek olan çizgilerin trafiğin yoğun olduğu caddelerde uzun süre bozulmadan kullanılacağına dikkat çeken Başkan Akyürek, “Renkli ve beyaz yol çizgileri için kullanılan boya, yollarda buzlanmaya karşı uygulanan kimyasallar ile araçlardan akan yağ ve yakıtlardan da etkilenmiyor. Ömrü ise yolun yapısı ve trafik yoğunluğuna göre 24 ay ile 48 ay arasında değişmektedir. Boyanın içinde kullanılan cam içerikli kimyasallar nedeniyle yol çizgilerinin gece görünürlüğü son derece yüksektir. Bu da yolları gece kullanan vatandaşlarımızın daha güvenli yolculuk yapmalarını sağlamaktadır” dedi.

Başkan Akyürek, yol çizgileri için kullanılan uzun ömürlü boyanın; yaya geçitlerine uyarı çizgileri ile yavaşlama çizgileri için kullanılarak çeşitli şekillere ve yazılara imkan verdiğini de sözleri ekledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;