Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı : Tahir Akyürek

Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı : Tahir Akyürek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Uşak halkının oylarıyla 'Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı' seçildi. Uşak Egem TV tarafından yapılan oylama sonucunda 'Yılın En başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı' seçilen Başkan Akyürek, 22 Temmuz'da Uşak'ta yapılacak bir törenle ödülünü alacak. Başkan Akyürek, daha önce de Şehir ve Başkan Dergisi tarafından yapılan bir başka ankette de 'Yılın En başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı' seçilmişti.

Uşak Egem Tv tarafından yapılan ve Uşak halkının katıldığı bir organizasyon sonucunda 'Yılın Enleri' belirlendi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, büyükşehir belediye başkanları içerisinde en çok oyu alarak 'Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı' seçildi.

Konya'nın örnek uygulamaları ve belediyecilik anlayışı nedeniyle sürekli takip edildiğini Belirten Başkan Tahir Akyürek ,'Düzenli yapılaşması ve örnek belediyeciliğiyle dikkatleri üzerine çeken şehrimizin diğer iller tarafından takip edildiğini biliyoruz. Çeşitli etkinlikler ve organizasyonlar sonucunda ilimizin sürekli örnek gösterilmesi, çalışma azmimizi artırdığı gibi, çalışmalarımızda daha dikkatli olmamız gerektiğini de gösteriyor. Biz biliyoruz ki; sadece hemşehrilerimiz tarafından değil, bütün Türkiye tarafından takip edilen bir kurumda görev yapıyoruz. Halkımızın beklentilerine en üst seviyede cevap vermek ve ülkemize örnek olacak çalışmalara imza atmak bizim ana ilkemizdir. İzmir'den sonra Uşak halkının oylarıyla en başarılı iller arasında gösterilmek bize onur vermiştir. Uşak halkının bize layık gördüğü ödülün gerçek sahiplerinin belediye çalışanlarımız olduğunu belirtmek isterim. Başta organizasyonu gerçekleştiren Uşak Egem TV yöneticileri olmak üzere bütün Uşak halkına teşekkür ederim'dedi.

İşte Uşak Egem Tv tarafından yapılan organizasyonla seçilen 'Yılın Enleri'

Yılın En Başarılı Bakanları : Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başekioğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İç İşleri Bakanı Abdulkadir Aksu

Yılın En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı : Tahir Akyürek (Konya Büyükşehir Belediye Başkanı)

Yılın En Başarılı Bürokratı : Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer

Yılın En başarılı İşadamı : Nazif Zorlu ( Zorlu Holding )

Yılın En Başarılı İşletmesi: Doğuş Gurubu ( Ferit Şahenk )

Yılın En Başarılı Sivil Toplum Örgütü : Deniz Feneri Derneği

Yılın En Başarılı Sivil Toplum Örgütü Başkanı : Sinan Aygün ( ATO )

Yılın En Başarılı Bayan Ses Sanatçısı: Sertap Erener

Yılın En Başarılı Haber Programı : Pusula ( Mithat Bereket )

Yılın En Başarılı Haber Sunucusu : Hakan Aygün ( Flash TV)

Yılın En Başarılı Marketler Zinciri : Migros Türk A.Ş.

Yılın En Başarılı Tv Programı : Sizin sesiniz ( Serap Ezgü)

Yılın En Başarılı Tv Dizisi : Kurtlar Vadisi

Yılın En Başarılı Kurumu : RTÜK

Yılın En Başarılı Markası : Cola Turka

Yılın En Başarılı Spor Aadamı: Aziz Yıldırım ( FB Başkanı )

22 Temmuz'da düzenlenecek törenle ödülünü alacak olan Başkan Tahir Akyürek, daha önce de ulusal yayın yapan Şehir ve Başkan Dergisi tarafından 2004 yılının En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti.

Basın Kuruluşları için;