Yeşil Alanlarda Kış Hazırlıkları Yapılıyor

Yeşil Alanlarda Kış Hazırlıkları Yapılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, şehir merkezinde bulunan yeşil alanlarda başlattığı kış hazırlıklarını sürdürüyor. Ramazan Bayramı ve sonrasında yaşanan olumsuz kış şartlarının yerini daha ılıman bir havaya bıraktığını söyleyen Park ve Bahçeler Daire Başkanı Ceylani Kılıç, sorumlulukları altında bulunan tüm yeşil alanlarda gençleştirme çalışması yapıldığını bildirdi.

Park ve Bahçeler Daire Başkanı Ceylani Kılıç'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle :

'Konyamıza Ramazan Bayramında yağan kar nedeniyle şehrimizde bulunan ağaçlar, büyük oranda hasar görmüştür. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı olarak oluşturduğumuz ekiplerimizle yoğun kar yağması nedeniyle formu bozulan ağaçlarda 'Forum budaması-Gençleştirme budaması' çalışmaları yapılmıştır. Şu an Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri bütün sorumluluk alanlarında bulunan cadde ve parklardaki yaşlı ağaçların gençleştirme budamalarını yapmaktadırlar.

Ayrıca Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı mevcut yeşil alanları korumak için ağaç nakil işlemleri de sürdürülmektedir. Alt geçit, yol genişletme ve kavşak çalışmalarında Ağaç sökme-dikme makinesi ile nakli yapılabilecek bütün ibreli ve yapraklı yaşlı ve büyük ağaçlar başka alanlara transfer edilmektedir. 2005 yılı içerisinde gerçekleştirilen ve önümüzdeki yıl yapımı planlanan bazı altgeçit ve kavşaklarda bulunan 2.200 adet yetişkin ağacın çeşitli yerlere nakli gerçekleştirilmiştir.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;