Yerel Yönetimler ve Halkla İlişkiler Paneli

Yerel Yönetimler ve Halkla İlişkiler Paneli

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 'Yerel Yönetimler ve Halkla İlişkiler' konulu panelde oturum başkanlığı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, doğrudan demokrasiye en uygun örneğin yerel yönetimlerde halkla ilişkiler olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “Yerel Yönetimler ve Halkla İlişkiler” konulu panel, Alaaddin Keykubat Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Panel öncesi konuşan SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, panelde yerel yönetimler tarafından uygulanan halkla ilişkilerin teorik ile uygulamalı boyutlarının tartışılacağını belirterek, “Panelde halkla ilişkilerin bilimsel ve uygulamalı boyutlarını inceleyip tartışacağız. Bu panelin özellikle uygulama alanında büyük yarar sağlayacağını düşünüyorum”dedi.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ise, üniversite olarak Konya’daki yerel yönetimlerle işbirliği içinde olduklarını vurgulayarak, Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü sorunda kendilerine destek olduğunu belirtip teşekkür etti.

DOĞRUDAN DEMOKRASİ ÖRNEĞİ

İki oturum şeklinde yapılan panelin ilk oturumunun başkanlığını yürüten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yerel yönetim ve halkla ilişkiler sürecinde doğrudan demokrasinin önemine dikkat çekerek, doğrudan demokrasiye en uygun örneğin yerel yönetimlerde halkla ilişkiler olduğunu söyledi. Halkla ilişkiler sayesinde yerel yönetimlerin yaptığı icraatları halka ulaştırabildiğini kaydeden Başkan Akyürek, “Halkla ilişkiler sürecinde belediyeler doğrudan temasla halkın talepleri doğrultusunda projeler üretir. Ayrıca, yaptığı faaliyetlerle halka ulaşarak gücünü artırmaya çalışır” dedi.

4 YILDA 40 BİN BAŞVURUYA CEVAP VERİLDİ

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların isteklerini doğrudan aktarıp çözüp bulabilecekleri Açık Kapı servisini hizmete sunduklarını ifade eden Başkan Akyürek, bu servise 4 yıl içinde 40 bini aşkın kişinin başvurduğunu ve bu başvuruların yüzde 95''inin geri dönüşümünün yapıldığını söyledi. Geri kalan yüzde 5’e ise adres yanlışlığından ulaşılamadığını vurgulayan Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi’ne bir günde 30’dan fazla kişinin sıkıntısını anlatarak çözüm bulduğunu, bunun da iletişimimizin gücünü gösterdiğini kaydetti.

Panelin ilk oturumuna konuşmacı olarak Prof. Dr. Kemal Görmez, Doç. Dr. Muhittin Acar, Doç. Dr. Adem Esen ve Nazif Tekinöz katıldı. Prof. Dr. Eyüp G. İspir’in oturum başkanlığını yaptığı ikinci oturuma ise, Doç. Dr. Ahmet Kalender, Ahmet Recep Tekcan, Yard. Doç. Dr. Ahmet Diken, Yard. Doç. Dr. Mehmet Fidan ve İbrahim Halıcı konuşmacı olarak katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;