Yerden Isıtmalı Köprülü Kavşak

Yerden Isıtmalı Köprülü Kavşak

Konya Büyükşehir Belediyesi, sanayiler bölgesinde yapımını geçtiğimiz aylarda başlattığı Lamcı Altgeçidi'ni 17 Aralık'ta hizmete sunuyor. Çalışmaları devam eden alt geçidi denetleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 saat aralıksız süren çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını ve bölge trafiğini önemli ölçüde rahatlayacağını belirterek, Türkiye'de ilk defa bir kavşağın yerden ısıtmalı bir sistemle kaplandığını bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, ulaşıma yönelik hizmetlerine yeni alt geçit inşaatları ile devam ediyor. Sanayiler bölgesinden geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Lamcı Altgeçidi’nde çalışmaları yerinde denetleyen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gece-gündüz yürütülen çalışmalarla altgeçidin önümüzdeki günlerde hizmete sunulacağını ve tamamlandığında bölgedeki trafik akışını rahatlatacağını söyledi. Başkan Akyürek, Türkiye’de ilk defa bir altı geçidin olumsuz kış şartlarında etkilenmemesi için yerden ısıtmalı sistemle donatıldığını belirterek şunları söyledi : “DDY deplasesinden dolayı biraz gecikerek de olsa tamamlama aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Bu bölgedeki hemşehrilerimiz bir hayli sabrettiler. Bu çileye katlandılar. Güzel bir eser ortaya çıkıyor. DDY ve diğer bağlantılar nedeniyle bazı sıkıntılara neden olan altgeçidimizin tamamlanmasıyla güzel bir eser ortaya çıkacak. Türkiye’de ilk defa bir köprülü kavşak alttan ısıtmalı olarak yapılıyor. Kışın hiç kar buz tutmamış olacak. Çok sağlıklı ve güvenli bir kullanım sunacak. Standartları en yüksek kavşağımız Lamcı Alt Geçidi olacak. Burada emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Lamcı Altgeçidi ve Kavşak düzenlemesi, özellikle Kunduracılar Sanayi, Motorlu Taşıtlar Sanayi, Marangozlar Sanayi ve Karatay Sanayi esnafları tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Çalışmanın inşaat maliyeti 6.1 milyon YTL.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;