Yenilenen Uluırmak Kavşağı Kazaları Önleyecek

Yenilenen Uluırmak Kavşağı Kazaları Önleyecek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Uluırmak Kavşağı'nda kazaların önlenmesi için yapılan düzenleme çalışmalarının sonuç vereceğini söyledi. Başkan Akyürek, kazaların azalması için oluşturulan orta refüj sayesinde, Karaman, şehir merkezi, Ahmet Özcan Caddesi ve Fetih Caddesi'ni kullanan araç sahiplerinin rahat edeceğini ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yol ve tretuar düzenleme çalışmaları devam eden Uluırmak Kavşağı hakkında açıklama yaptı.

Karaman Yolu, Ahmet Özcan Caddesi ve Fetih Caddesi'nin kesiştiği noktada yer alan Uluırmak Kavşağı'nda yaşanan kazaların önüne geçmek üzere başlatılan çalışmaları denetleyen Başkan Akyürek, ençok şikayet alan bölgelerden olan kavşakta hazırlanan proje çerçevesinde düzenleme çalışması yapıldığını ifade etti. Başkan Akyürek, çalışmanın son aşamaya geldiğini vurgulayarak, sürücülerin bundan sonra daha rahat seyredeceklerini söyledi.

KAZALAR AZALACAK

Uluırmak Köprülü Kavşağı'nın sürücüler tarafından fazla kullanılmaması ve köprünün altındaki kavşağın tercih edilmesi nedeniyle ortaya çıkan kazaların azalması için oluşturulan orta refüj sayesinde, şehir merkezinden Karaman istikametine, Karaman istikametinden şehir merkezine giden araçlarla, Ahmet Özcan Caddesi ve Fetih Caddesi'ni kullanan araçlar birbirleri ile karşılaşmadan yollarına devam edecekler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;